"Frog" z zakazem prowadzenia

Warszawa

TVN24Robert N., pseudonim Frog

Uprawomocnił się wyrok śródmiejskiego sądu w sprawie szaleńczej jazdy Roberta N., znanego jako "Frog". Mężczyzna dostał 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo musi zapłacić 5 000 zł grzywny. Wcześniej był już karany grzywną, ale jego adwokat się odwoływał.

- Wyrok zapadł 29 grudnia 2014 roku i uprawomocnił się 17 stycznia. Mężczyzna został skazany przez sąd za 24 wykroczenia, na 3-letni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i 5 000 zł grzywny - powiedziała portalowi tvnwarszawa.pl sędzia Ewa Leszczyńska-Furtak, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Warszawie.

W poniedziałek pisaliśmy, że taki sam wyrok usłyszał kierowca, zwany "poznańskim Frogiem" - czytaj więcej na tvn24.pl.

"Powstał bałagan"

Jak podała "Gazeta Stołeczna", podobne wyroki były cztery - w zależności do dzielnicy, po której jechał "Frog". Na Ursynowie, Mokotowie, Pradze Północ i Południe sądy wymierzały karę 5 tys. zł grzywny, ale adwokat Roberta N. się odwołał.

Dlaczego więc w Śródmieściu wyrok się uprawomocnił?

Sprawa rozpatrywana była w tzw. trybie nakazowym, bez udziału obwinionego i oskarżyciela - napisała "Stołeczna". Po wyroku, wydanego w takim trybie, można złożyć sprzeciw. Mec. Łukasz Krupa powiedział gazecie, że jego klient nie wiedział, że został ukarany. - W związku z tym, że policja podzieliła sprawę na pięć różnych, powstał ogromny bałagan. Część sądów zwróciła wnioski o ukaranie do uzupełniania policji, wyroki zapadały w różnych terminach - przekazał adwokat. Krupa zaznaczył, że złożył w sądzie wniosek o przywrócenie terminu na złożenie sprzeciwu.

Nie wiadomo, czy sąd uwzględni ten wniosek - pisze gazeta.

Kolejna rozprawa w marcu

16 marca w Sądzie Rejonowym Warszawa-Mokotów odbędzie się kolejna rozprawa, w której na ławie oskarżonych zasiądzie Frog. Akt oskarżenia dotyczący niszczenia mienia przez "Froga" i dwóch jego kompanów trafił do sądu już 30 września 2013 roku. Grozi za to nawet do 5 lat więzienia.

Pierwsza rozprawa odbyła się 9 stycznia, została jednak odroczona do marca, z powodu niestawienia się dwóch pozostałych oskarżonych. Sam Robert N. na sali sądowej był obecny.

Robert N., ps. "Frog", znany jest ze swoich szaleńczych rajdów po Warszawie i na trasie między Jędrzejowem a Kielcami. Nagrania, pokazujące popisy kierowcy, były publikowane w internecie.

Szaleńczy rajd ulicami Warszawy
TVN24

kś/ran//lulu