Frezowanie w al. Solidarności. "Ludzie przeszkadzają robotnikom"

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plLudzie przeszkadzają robotnikom

W al. Solidarności trwa drugi etap wymiany nawierzchni na odcinku od Naczelnikowskiej do Targowej. Robotnicy skarżą się, że przechodnie przeszkadzają im w pracy.

Prace w al. Solidarności powodowały już spore utrudnienia w ubiegłą sobotę. Tym razem nie jest inaczej.

– Robotnicy skarżą się, że ludzie przechodzą po dopiero co wylanym asfalcie – relacjonuje Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. I dodaje, że przechodnie powodują niebezpiecznie sytuacje przebiegając tuż przed pracującymi maszynami drogowymi.

Mimo tego prace przebiegają bardzo sprawnie. – Jezdnia w al. Solidarności jest zwężona, ale korki tworzą się sporadycznie – dodaje Zieliński.

Drugi etap remontu

W weekend Zarząd Dróg Miejskich kontynuuje wymianę nawierzchni w al. Solidarności, pomiędzy ul. Naczelnikowską a Targową (do granicy dawnego placu budowy centralnego odcinka II linii metra). Zwężone są obie jezdnie, przejezdne są tylko prawe pasy. Remont zakończy się w poniedziałek ok. godz. 4.00.

Od piątku w al. Solidarności pracują także tramwajarze, którzy budują połączenia odcinków torów oraz zamontują nowy układ sterowania ruchem. Do poniedziałku wyłączony z ruchu jest lewy pas jezdni al. Solidarności, wzdłuż torowiska tramwajowego, przed skrzyżowaniem z ul. Jagiellońską.

Ruch odbywa się jednym pasem, z którego można jechać prosto w kierunku Marek oraz skręcić w prawo w ul. Jagiellońską. Objazdami przez most Gdański jeżdżą tramwaje 18, 20, 23 i 26. Drogowcy radzą kierowcom korzystać z objazdów Radzymińską i Ząbkowską.

jb/