Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

Fragment elewacji spadł na parking na Ursynowie

Najnowsze

Tak oderwała się elewacja
Robert Stolarczyk / Kontakt24Tak oderwała się elewacja

Silne podmuchy wiatru oderwały ze ściany bloku fragment elewacji. Ogromna bryła tynku i styropianu spadła na parking, między samochody. Ten moment nagrał nasz Reporter 24.

Pierwszą informację o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt24. - Silny wiatr naruszył tynk na ścianie szczytowej. Panowie ze spółdzielni próbowali przeciwdziałać falowaniu ściany na wysokości 7 pięter, ale podczas prac ściana się urwała. Po panach już nie ma śladu - poinformował użytkownik wojtas. Ogromny fragment elewacji spadł na drogę pożarową i na parking, między zaparkowane samochody. - Ta elewacja to część ocieplenia bloku. Głównie styropian i tynk. Ale fragment jest spory, to ponad 50 mkw. - relacjonuje Artur Węgrzynowicz, reporter tvnwarszawa.pl.

Jak dodał reporter, odłamki elewacji niegroźnie uszkodziły trzy samochody.

Służby na miejscu

Zdarzenie potwierdza też straż pożarna. - O godzinie 12.05 otrzymaliśmy zgłoszenie, że ze ściany bloku przy Koncertowej 7 oderwał się kawałek elewacji. Na miejscu jest nasz jeden zastęp - mówi mł. kpt Nikodem Kiełbowicz ze straży pożarnej.

- Na Koncertową przyjechała też policja. Strażacy usuwają elewację z chodnika, z pomocą podnośnika sprawdzają też czy reszta elewacji nie odleci ze ściany - opowiada Węgrzynowicz.

Jak dodał strażak, na razie nie ma informacji by ktoś ucierpiał w całym zdarzeniu. Tuż przy miejscu, gdzie spadła elewacja, znajduje się gimnazjum i plac zabaw.

- Nikt nie ucierpiał w zdarzeniu. Będziemy kontaktować się ze spółdzielnią, aby zabezpieczyli budynek. Sprawdzimy też, czy w czasie zdarzenia trwały tam jakieś prace - mówi Joanna Banaszewska z ursynowskiej policji.

Nasz reporter ustalił, że remont elewacji bloku był przeprowadzony 2 lata temu. - Mieszkańcy powiedzieli mi, że ostatnio widzieli, że elewacja faluje. Sprawa została zgłoszona wykonawcy remontu - dodaje Węgrzynowicz.

Fragment elewacji spadł na parking
Fragment elewacji spadł na parkingArtur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl

Czytaj także na Kontakt24

jb/r

Pozostałe wiadomości