Fortuna uśmiechnęła się do Legii. "Mariaż idealny"

Warszawa

Mateusz Kostrzewa /legia.comKoszulki piłkarzy z nowym logo

Legia Warszawa pozyskała nowego sponsora głównego. Od 1 stycznia na koszulkach mistrzów Polski pojawi się logo Fortuny - firmy zajmującej się zakładami bukmacherskimi. - To mariaż idealny - cieszy się prezes klubu, Bogusław Leśnodorski.

Umowa między Legią a największą na polskim rynku legalnie działającą firmą bukmacherską wejdzie w życie w Nowy Rok i obowiązywać będzie przez najbliższe trzy lata. - Legia to zdecydowanie najlepszy klub piłkarski w Polsce, więc wybór wydawał się oczywisty. Wybraliśmy Legię, bo tak samo jak my jest numerem jeden – powiedział Radim Haluza, prezes FORTUNA Entertainment Group NV.

"Mariaż idealny"

Z podpisania umowy z nowym sponsorem zadowolony jest także prezes Bogusław Leśnodorski. - Współpraca Legii Warszawa oraz Fortuny to mariaż idealny. Legia jest mistrzem Polski i liderem tabeli, a Fortuna jest największym bukmacherem prowadzącym działalność m.in. w zakresie zakładów wzajemnych działającym na terenie Polski, do tego mającym długoletnie doświadczenie w sponsoringu sportu. Cieszymy się, że Fortuna dołączyła do rodziny Legii jako sponsor główny i jesteśmy przekonani, że także w tym sezonie wywalczymy najwyższe trofea z logo nowego sponsora na koszulkach - powiedział Leśnodorski.

Lepsze warunki

Przez ostatnie dwa lata sponsorem Legii była firma ActiveJet, zajmująca się m.in. produkcją materiałów eksploatacyjnych do drukarek. Firma płaciła "Wojskowym" ponad 3 miliony złotych za sezon. Nowy sponsor ma być jeszcze hojniejszy. Według nieoficjalnych informacji, umowa gwarantuje Legii 5 milionów złotych rocznie, a także drugie tyle, jeżeli podopieczni Jana Urbana zdobędą mistrzostwo, Puchar Polski i awansują do Ligi Mistrzów.

Więcej na ekstraklasa.tv