Fontanny zapadną w zimowy sen. W sobotę ostatni pokaz

Warszawa

M. Radwański / UM WarszawaLasery w Parku Fontann

Stolica żegna się z pokazem fontann na Podzamczu. Ci, którzy chcą zobaczyć multimedialne show połączone z opowieścią "Książę Niedźwiedź", mają w sobotę ostatnią szansę.

"Multimedialny Park Fontann to jedno z ulubionych miejsc warszawiaków i gości w stolicy. Co sezon odwiedzają go setki tys. gości" – napisała na Twitterze Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent miasta.

I przypomniała, że ostatni pokaz odbędzie się w sobotę wieczorem o godzinie 21.

Miłość do mieszczki

Tegoroczny spektakl pod tytułem "Książę Niedźwiedź" to adaptacja warszawskiej legendy o księciu mazowieckim, który wiedziony miłością do pięknej mieszczki przełamuje swoją nieśmiałość, aby wyznać jej uczucie.

W Multimedialnym Parku Fontann nie brakuje również akcentu związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji został przygotowany film, który pojawia się na ekranie wodnym jako element pokazu.

Wodne ekrany

Multimedialne pokazy fontann działają dzięki specjalnym pompom, które wyrzucają na minutę 3 tysiące litrów wody. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest stworzenie wodnego ekranu - ściany o grubości 8 mm, szerokości 30 i wysokości 10 metrów. Na takiej ścianie można wyświetlać filmy i tworzyć pokazy laserowe. Nowoczesna instalacja umożliwia organizowanie widowisk światło-woda-dźwięk.

ZOBACZ POPRZEDNIE POKAZY FONTANN:

Pokaz na PodzamczuTVN24
wideo 2/6

ran