Fontanny wrócą w piątek? Dzisiaj próba generalna

Warszawa

fot. Stołeczna Estrada

Jest szansa, że już w ten weekend powrócą multimedialne pokazy fontann na Podzamczu, uszkodzonych w czasie burzy – dowiedział się portal tvnwarszawa.pl. Wszystko zależy od dzisiejszej próby generalnej, która odbędzie się wieczorem.

- Trwa napełnianie fontann wodą – mówi Renata Kaznowska, dyrektor Zarządu Terenów Publicznych, który sprawuje piecze nad fontannami. Kolejny krok to test wszystkich, nowych urządzeń.

Do 16 października, potem przerwa

Po sierpniowej burzy piorun uszkodził jedną z kart sterowania i wszystkie reflektory. Urzędnicy przewidywali, że sprowadzenie nowych i montaż zajmie około miesiąca.

– Udało nam się przekonać producenta i po około dwóch tygodniach sprowadził urządzenia – zaznacza Kaznowska. Potem zaczęła się instalacja urządzeń, a dzisiaj będzie test.

- Wieczorem przekonamy się czy urządzenia działają i czy już w ten piątek możemy wznowić multimedialne pokazy - tłumaczy Kaznowska. Jeżeli się uda, to pierwszy pokaz warszawiacy będą mogli zobaczyć w piątek o 20.30. Kolejny w sobotę i niedzielę o tej samej godzinie. Tak ma być co weekend.

- Przez awarię wypadło nam osiem pokazów, mamy nadzieję, że w tym roku będzie ich jeszcze 12. Chcemy organizować pokazy do 16 października, później, ze względu na temperaturę, fontanny będą miały przerwę – mówi Kaznowska.

Pokazy na Euro 2012

W przyszłym roku multimedialne fontanny wrócą w maju – między innymi z nowym pokazem o Euro 2012. Na razie trwają prace nad repertuarem, ale już wiadomo, że wyświetlane będzie logo Mistrzostw Europy, które odbędą się w Polsce i na Ukrainie. Niewykluczone również, że zorganizowany zostanie specjalny laserowy pokaz prezentujący historię wszystkich dotychczasowych mistrzostw.

ran//mz