Fontanny przegrywają z pogodą. Dziś ostatni pokaz

Warszawa

fot

Mamy złą wiadomość dla wielbicieli fontann multimedialnych na Podzamczu. Dziś o 19:00 nastąpi ostatni pokaz. Urzędnicy przestraszyli się przymrozków, jakie zapowiadają na weekend synoptycy.

Jeszcze tydzień temu urzędnicy obiecywali, że widowiska w tym roku zobaczymy jeszcze sześć razy. W ostatni piątek, sobotę oraz niedzielę pokazy odbyły się normalnie o godz. 20.30. Tak również miało być w ten weekend. Niestety urzędnicy przestraszyli się zapowiedzi synoptyków, którzy zapowiadają duży spadek temperatury.

- Przede wszystkim zmusiła nas do tego pogoda. Nie chcemy czekać na niemiłą niespodziankę. Boimy się, że temperatura nie pozwoli nam rozpocząć pokazu - poinformowała tvnwarszawa.pl Magdalena Łań, z biura prasowego Ratusza. - Zarząd Terenów Publicznych w porozumieniu z wodociągowcami podjął decyzję, że ostatni pokaz fontann odbędzie się dziś o godzinie 19:00 - dodaje Łań.

ZOBACZ POGODĘ NA NAJBLIŻSZY WEEKEND

Na kolejne pokazy warszawiacy będą musieli poczekać. W przyszłym roku fontanny wrócą na wiosnę. Urzędnicy przygotowują nowy pokaz z okazji Euro 2012.

Poł miliona na pokazach

Od początku działania fontann multimedialne show oglądało blisko pół miliona osób. Co prawda pokazy odbywają się od maja, ale we wrześniu miały blisko miesięczną przerwę. Wszystko przez uderzenie pioruna, który uszkodził lampy i kartę układu sterowania.

Na cały zespół fontann składa się aż 367 dysz, a 227 jest sterowanych cyfrowo. Posiadają też reflektory ledowe, które dają możliwość uzyskania 16 milionów barw.

Coraz zimniej

Jak zapowiada tvnmeteo.pl w piątek możliwe są przymrozki i opady śniegu. W nocy z piątku na sobotę temperatura spadnie nawet do -3 kresek - zapowiada tvnmeteo.pl.

SPRAWDŹ JAK DOJECHAĆ DO PARKU FONTANN

fot
fot. ZTP

as//par