Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Fontanna pełna fekaliów. Ktoś wrzucił przenośną toaletę

Warszawa

Tomasz Zieliński / Tvnwarszawa.plKtoś wrzucił do wody toaletę

W parku Szymańskiego na Woli ktoś wrzucił do fontanny przenośną toaletę. - Fekalia wylały się do wody - relacjonuje reporter tvnwarszawa.pl. O tym akcie wandalizmu wiedzą władze dzielnicy, które zapewniają, że w poniedziałek wszystko zostanie posprzątane. Sprawa znana jest także policji.

- Wygląda to skandalicznie. Toaleta, która przeznaczona jest dla osób niepełnosprawnych, teraz leży w wodzie. Cała zawartość z niej wypłynęła. Fontanna jest koszmarnie zabrudzona - relacjonował w poniedziałek około 8.00 Tomasz Zieliński, reporter tvnwarszawa.pl. Jak dodaje, chuligani, wrzucili do fontanny także metalowe wkłady do miejskich koszy na śmieci.

Policja była na miejscu

Policja o sprawie dowiedziała się w sobotę o 9.30. - Dostaliśmy zgłoszenie dewastacji kabiny toaletowej. Pojechaliśmy na miejsce - informuje Iwona Jurkiewicz z biura prasowego stołecznej policji. - Właściciel toalety nie złożył na razie do nas żadnego zawiadomienia - dodaje.

O nieczystościach w fontannie władze dzielnicy dowiedziały się w niedzielę od dyżurnego technicznego miasta.- W poniedziałek rano na miejsce pojechali nasi pracownicy z wydziału ochrony środowiska. Sprawdzą sytuację pod kątem sanitarnym - mówi Mariusz Gruza, rzecznik Woli.

Jak zapewnił rzecznik, kabina zostanie usunięta dzisiaj. Na środę zaplanowano usunięcie wody.

su