Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Flaga Unii zakwitła. Tylko kolor nie ten...

TVN Warszawa


Przed ursynowskim urzędem pojawił się kwietnik z flagą Unii Europejskiej. Biuro promocji dzielnicy nie omieszkało się tym pochwalić. Przysłało nawet zdjęcia. Problem w tym, że kwiatowa flaga ma złą kolorystykę. Burmistrz obiecuje zmianę.

Ursynów chciał uczcić objęcie przez Polskę prezydencji w radzie UE. - Przy ratuszu od ulicy Gandhi, wykonano kwietnik o powierzchni 30,5 mkw, który stanowi wizualizację flagi Unii Europejskiej. Ten wspaniały efekt udało się osiągnąć dzięki posadzonym kwiatom: żeniszkowi meksykańskiemu koloru niebieskiego oraz żółtym aksamitkom - czytamy w komunikacie prasowym.

"Jeszcze będą granatowe"

Na zdjęciu widać jednak nie niebieskie, ale fioletowe kwiaty. Czy ogrodnik zrobił dzielnicy psikusa?

- Kwiaty mają zmienić swoją barwę - zapewnia burmistrz Piotr Guział. - Tak przynajmniej zapewnia nas Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Ogroniczych, które wykonało kwiatową flagę. Jeszcze dwa tygodnie temu była ona zielona. Teraz kwiaty kwitną - tłumaczy Guział. - Jeśli kolor nie będzie nas zadowalał, wymienimy rośliny - zapewnia.

mz