Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Fizjoterapeuta skazany za molestowanie małoletnich pacjentek

Warszawa

archiwum TVNSprawa molestowanie w klinice

Na siedem lat więzienia skazał we wtorek Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi-Południe Artura W. 53-letni fizjoterapeuta z kliniki "Budzik" był oskarżony o molestowanie małoletnich pacjentek.

Klinika poinformowała, że zerwała z mężczyzną współpracę od razu po tym, jak pojawiły się informacje o zachowaniu W.

Dożywotni zakaz pracy z dziećmi

Poza wyrokiem więzienia sąd wydał Arturowi W. dożywotni zakaz wykonywania zawodu fizjoterapeuty z dziećmi, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych na odległość nie mniejszą niż pięć kilometrów oraz kontaktowania się z nimi przez 15 lat. Artur W. ma również pokryć koszty sądowe w kwocie ponad 25 tysięcy złotych.

Akt oskarżenia Prokuratura Rejonowa Warszawa–Praga Południe skierowała do sądu pod koniec grudnia. Mężczyźnie zarzucono popełnienie sześciu przestępstw na tle seksualnym - poza molestowaniem dzieci poniżej 15 roku życia, w tym jednej pacjentki, chodziło także o wytwarzanie i przechowywanie materiałów pornograficznych z udziałem dzieci. Do przestępstw miało dochodzić w latach 2014-2017.

Mężczyznę aresztowano w maju 2017 r.

Wyrok jest nieprawomocny.

"Bulwersujące zachowanie fizjoterapeuty"

Do sprawy odniosła się w czerwcu 2017 r. Fundacja Ewy Błaszczyk "Akogo?", która zainicjowała i finansowała budowę kliniki "Budzik". W wydanym na stronie internetowej kliniki oświadczeniu napisano, że po otrzymaniu informacji o "bulwersującym zachowaniu fizjoterapeuty", dyrekcja kliniki poinformowała organy ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Fundacja "Akogo?" i klinika "Budzik" w tym samym czasie zawiesiły z nim współpracę.

ZOBACZ MATERIAŁY O DZIAŁALNOŚCI KLINIKI:

Ewa Błaszczyk o kliniceTVN24
wideo 2/3

PAP/b