Fizjoterapeuci, Masa Krytyczna i KOD. Utrudnienia na ulicach

Warszawa

Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plMasa krytyczna na warszawskich ulicach

W piątek kierowcy powinni liczyć się z dużymi utrudnieniami. Przed południem do Warszawy przyjadą fizjoterapeuci z całej Polski. Wieczorem ulicami miasta przejedzie tradycyjna Masa Krytyczna. W sobotę po raz kolejny protestować będą członkowie KOD.

Utrudnienia rozpocznie demonstracja przed gmachem Sejmu na ulicy Wiejskiej. Protestować będą fizjoterapeuci, którzy sprzeciwiają się nowelizacji "Ustawy o zawodzie fizjoterapeuty". Zmiany mają zapobiec "podszywaniu się" pod rehabilitantów i oszukiwania pacjentów. Jednak zdaniem protestujących, zaproponowany projekt nie rozwiązuje problemu.

"Wprowadzenie powyższej ustawy jest bezzasadne z wielu powodów i może być traktowane jedynie jako przejaw wątpliwej próby zabezpieczenia interesów bardzo wąskiej grupy środowiska medycznego" – napisali w oświadczeniu przedstawiciele Stowarzyszenia Fizjoterapia.

Demonstracja rozpocznie się o godzinie 11. Jej uczestnicy przejdą z ulicy Wiejskiej przez ulice: J. Matejki – Al. Ujazdowskie – pl. Trzech Krzyży – Nowy Świat – Krakowskie Przedmieście – Miodowa (gmach Ministerstwa Zdrowia). W tych miejscach kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu, a pasażerowie komunikacji miejskiej ze zmianami w kursowaniu linii autobusowych. Zakończenie protestu zaplanowano na 15.

Rowerzyści na ulicach

Jak w każdy ostatni piątek miesiąca, ulicami miasta przejedzie Warszawska Mapa Krytyczna. Rowerzyści wystartują około godziny 18 z placu Zamkowego. Następnie przejadą przez Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Marszałkowską, pl. Bankowy i gen. W. Andersa.

Dalej przez Anielewicza, Smoczą, Stawki, Okopową, Powązkowską, Tatarską, J. Ostroroga, Obozową, Księcia Janusza, Jana Olbrachta, Redutową, Wolską i Kasprzaka będą kierować się z powrotem na plac Zamkowy. Koniec przejazdu planowany jest około godziny 22.

Planowany przejazd Warszawskiej Masy Krytycznej
materiały prasowe

Kolejny protest KOD

Ostatnia zaplanowana demonstracja odbędzie się w sobotę. O godzinie 13.00 na błoniach Stadionu Narodowego spotkają się przedstawiciele Komitetu Obrony Demokracji. Protest odbędzie się pod hasłem "My Naród!". Jego uczestnicy będą zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym.

Spod stadionu członkowie KOD przejdą aleją Zieleniecką, mostem Poniatowskiego, Alejami Jerozolimskimi, Marszałkowską, Królewską do placu Piłsudskiego. Możliwe są zmiany w ruchu i w kursowaniu komunikacji miejskiej. Demonstracja zakończy się o 18.

Utrudnienia przy Rondzie Daszyńskiego

Oprócz tego, warszawski ratusz informuje, że w sobotę i niedzielę wyłączony z ruchu będzie fragment południowej jezdni ul. Prostej przy Rondzie I. Daszyńskiego. Jadący od strony ul. M. Kasprzaka lub ul. Towarową nie będą mogli pojechać ul. Prostą w kierunku Ronda ONZ.

Objazd zostanie poprowadzony ul. Grzybowską. Następnie, od 29 lutego do 4 marca przejazd ul. Prostą z Ronda I. Daszyńskiego będzie zwężony do jednego pasa ruchu. W kolejny weekend czyli 5-6 marca ponownie wyłączony będzie fragment południowej jezdni ul. Prostej przy Rondzie I. Daszyńskiego, tak jak w pierwszym etapie. Utrudnienia związane są z budową sieci gazowej.

Organizacja ruchu na Prostej
materiały prasowe

kw/sk