Finał Pucharu Polski na Narodowym w kwietniu?

Warszawa

Agnieszka Olejkowska potwierdziła w rozmowie z tvn24.pl, że są plany rozegrania w kwietniu meczu na Stadionie Narodowym. Miałby to być finał Pucharu Polski. Do meczu miałoby dojść 24 lub 25 kwietnia. Wcześniej o możliwości rozegrania meczu w kwietniu na warszawskiej arenie mówili przedstawiciele stołecznego Ratusza."Są takie plany" - Będzie jeszcze jeden testowy mecz na Stadionie Narodowym przed Euro 2012 - powiedziała w poranku TVN24 dyrektorka Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, Ewa Gawor. Zastrzegła, że ewentualny organizator nie złożył jeszcze w urzędzie miasta stosownego wniosku, ale "są takie plany".

Ewa Gawor, która w Poranku TVN24 pozytywnie oceniała organizację wczorajszego meczu Polska-Portugalia, powiedziała, że jedynym mankamentem było otwarcie tylko dwóch wejść na stadion. - Może na kolejną imprezę otwarte będą wszystkie - wyraziła nadzieję dyrektorka biura.

Dopytywana kiedy taki "testowy mecz" ma się odbyć, powiedziała, że nie może jeszcze mówić o konkretnym terminie, bo ewentualny organizator nie złożył jeszcze w urzędzie miasta stosownego wniosku. - Wiem jednak, że są takie plany - powiedziała Gawor. - Możliwe, że impreza odbędzie się w kwietniu - dodała szefowa biura bezpieczeństwa.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz potwierdziła później na konferencji prasowej, że do miasta docierają sygnały o możliwym jeszcze jednym meczu przez Euro 2012. - Dochodzą do nas takie informacje, że w kwietniu miałby się odbyć jeszcze jeden mecz, ale szczegółów w tej chwili nie znamy - powiedziała Gronkiewicz-Waltz.

Do tej pory mówiło się, że kolejnym po wczorajszej polsko-portugalskiej konfrontacji spotkaniem rozegranym na Stadionie Narodowym będzie dopiero mecz otwarcia Euro 2012 Polska-Grecja 8 czerwca.Kto przyjedzie na Narodowy? W Pucharze Polski tej edycji pozostało jeszcze 8 drużyn. W ćwierćfinałach zagrają: Lech Poznań - Wisła Kraków Ruch Zdzieszowice - Ruch Chorzów Arka Gdynia - Śląsk Wrocław Gryf Wejherowo - Legia Warszawa

CZYTAJ TAKŻE NA TVN24.PL

ktom,mn,mps//bgr,gak/k