Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Finał Ligi Europy na Narodowym? "Mamy dobrą aplikację"

Warszawa

Maciej Wężyk / tvnwarszawa.plFinał na Narodowym?

Jest szansa, że finał Ligi Europy odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wybór miejsca zostanie jednak oficjalnie ogłoszony dopiero w czwartek. - Nigdy nic nie wiadomo. Jeszcze wiele może się wydarzyć. Mogę jedynie potwierdzić, że złożyliśmy aplikację i wygląda ona dobrze - powiedział sport.tvn24.pl członek zarządu PZPN Kazimierz Greń.

Polskie media internetowe obiegła w poniedziałek informacja o przyznaniu Stadionowi Narodowemu finału Ligi Europy w 2015 roku. Członek zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej Kazimierz Greń nie potwierdza tych rewelacji. Ale też im nie zaprzecza - w rozmowie ze sport.tvn24.pl podkreśla jedynie, że złożono stosowną aplikację do UEFA i została ona rzetelnie przygotowana.

Wygląda dobrze

- Byłoby nieetycznym wypowiadać się, zanim w czwartek decyzję ogłosi Michel Platini. Mogę potwierdzić, że złożyliśmy wniosek o przyznanie nam finału LE w 2015 roku i wygląda on dobrze - zaznaczył Greń. Czekać radził też Zbigniew Boniek w rozmowie z TVN24. Szef PZPN podkreślił, że decyzja nie została jeszcze podjęta.

W tym roku finał LE, w którym Chelsea pokonała Benfikę, rozegrano na Amsterdam ArenA, a za rok odbędzie się na Juventus Stadium w Turynie. W środę lub czwartek podczas dwudniowych obrad Komitetu Wykonawczego UEFA w Londynie zostanie wybrany gospodarz finału w 2015 roku.

- Jest wielu kandydatów i jeszcze wiele może się zdarzyć. Piękne stadiony są w całej Europie i wiele miast się stara o ten prestiż. Jesteśmy jednak dobrej myśli, bo nasza aplikacja została dobrze i rzetelnie przygotowana - zakończył Greń rozmowę z nami.

CZYTAJ TEŻ NA SPORT.TVN24.PL

O planach dla Stadionu Narodowego dowiesz się więcej z reportażu dziennikarza programu "Polska i Świat":

Jakie atrakcje na Narodowym?
TVN24

kris//kdj