Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Fałszywy elektryk wpadł w Toruniu

Warszawa

fot. KSP

Podawał się za elektryka, pojawiał się w mieszkaniach starszych osób i wmawiał awarię prądu. Wcześniej sam wykręcał bezpieczniki na klatce schodowej. Jego łupem padło ponad 25 tys. złotych - Zbigniew S.wpadł w ręce mundurowych.

41-latek działał zawsze według jednego schematu. Najpierw twierdził, że jest elektrykiem i pod pretestem awarii prądu wchodził do mieszkań starszych osób. Prosił właściciela o sprawdzenie kontaktów. Sam w tym czasie przeszukiwał szafki i kradł pieniądze.

Wpdał w Toruniu

Za Zbigniewem S. wszczęto poszukiwania. Policjanci ustalili, że w ten sposób okradał mieszkańców Woli od początku 2009 roku. Prowadzący sprawę bardzo dokładnie analizowali każde tego typu kolejne zgłoszenie. Już po kilku tygodniach kryminalni ustalili personalia osoby, która mogła tych przestępstw dokonać.

Oszust wpadł w ręce mundurowych w jednym z mieszkań w Toruniu. Został przetransportowany do komendy na Woli. Śledczy przedstawili mu 8 zarzutów kradzieży i oszustwa. Za ten czyn grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

as//ec