Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Fałszywi wolontariusze, kradzieże puszek. Incydenty podczas WOŚP

Warszawa


Stołeczna policja podkreśla, że 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegał spokojnie, jednak odnotowano kilka incydentów związanych z podszywaniem się pod wolontariuszy i kradzieżą puszek z pieniędzmi.

- Mamy cztery zgłoszenia dotyczące kradzieży puszek. Szczegółowo analizujemy te zdarzenia. Zatrzymaliśmy też trzy osoby, podejrzane o podszywanie się pod kwestujących - mówi tvnwarszawa.pl Iwona Jurkiewicz z zespołu prasowego stołecznej policji.

I zastrzega, że w skali wydarzenia przebieg tegorocznego finału, należy uznać za spokojny i bezpieczny.

Jak zapewnia Jurkiewicz, wszystkie incydenty zostaną szczegółowo zbadane przez funkcjonariuszy.

Rok temu 72 miliony złotych

W ramach Finału WOŚP w całym kraju odbywały się koncerty i różnego rodzaju imprezy - od samego rana w niedzielę w całej Polsce, a także w wielu miejscach na świecie, kwestowało tysiące wolontariuszy. Największą atrakcją był wielki koncert kilkunastu zespołów na placu Defilad. Zwieńczeniem wieczoru było Światełko do Nieba, które o 20 rozbłysło nad stołecznym niebem.

25. Finał zakończył się w niedzielę po północy z wynikiem ponad 62,4 mln zł, ale ostateczna kwota będzie na pewno wyższa - poznamy ja na początku marca po zakończeniu wszystkich, trwających wciąż aukcji. W ubiegłym roku fundacja zebrała ponad 72 mln zł.

Zobacz jak wyglądało Światełko do Nieba:

Światełko do Nieba
TVN24

md/b