"Fajnie, gdyby nie 600 zł za holowanie". Kary w czasie Święta Wisły

Warszawa

Na święto Wisły najlepiej było dojechać komunikacją miejską

Sobotnie Święto Wisły nie dla wszystkich mieszkańców Warszawy było tylko dobrą zabawą. Czytelnicy tvnwarszawa.pl informują o niewystarczającej liczbie miejsc parkingowych i częstym odholowywaniu pojazdów. Straż miejska podaje, że musiała usunąć 20 nieprawidłowo zaparkowanych samochodów.

- Co to za świeto ??? Za 600 zł za odholowany samochód ??? Miasto nie było przygotowane do imprezy !!! - skomentował internauta pap. I dodał: - Dzięki ... za świeto ! Więcej nie wezmę w nim udziału.

- Fajnie, gdyby nie 630 zł za odholowany samochód (oczywiście w okolicy nie było żadnego parkingu dla ludzi), a jedyny parking który był to dla VIP-ów – napisał na naszym forum internauta o nicku Wisla. - Podobno samochodów mogło być setki, na samym parkingu, gdzie był nasz samochód, takich odholowań z dzisiejszego święta było... 50, a przecież samochody były po całym mieście rozwożone – dodał internauta.

Jednak stołeczna straż miejska nie potwierdza takiej liczby odholowań.

- W sobotę, w związku ze Świętem Wisły, zostało odholowanych 20 pojazdów - podaje Jolanta Borysewicz z zespołu prasowego straży miejskiej.

Interwencje spowodowane były pozostawieniem pojazdu w niedozwolonym miejscu.

Dla narzekających kierowców strażnicy mają jedną radę: - Muszą baczniej przyglądać się znakom drogowym - radzi Borysewicz.

Mandat i holowanie

Nieuwaga słono kosztuje. Odholowanie pojazdu wiąże się z mandatem za złe parkowanie oraz koniecznością zapłacenia za holowanie, a to - w zależności od pojazdu - kwota od 110 zł (rower lub motorower) nawet do prawie 600 zł (za pojazd o masie między 3,5 a 7,5 t).

Tak bawili się mieszkańcy na Święcie Wisły:

Święto Wisły w Warszawie
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

jb/mz