Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Fajerwerki nad Żaglem

Warszawa

fot

Ostatnie, 54. piętro budynku Złota 44 zostało ukończone. W czwartek o godzinie 9.30, budowlańcy wciągnęli na szczyt symboliczną wiechę. Wieczorem nad wieżowcem rozbłysły z tej okazji fajerwerki. Prace wykończeniowe potrwają do 2013 roku.

- Symboliczna wiecha oznacza zakończenie prac nad konstrukcją budynku. Wznieśliśmy 54 piętra Złotej 44, teraz czas na prace estetyczne – mówi Alicja Kościesza, dyrektor marketingu Orco, firmy realizującej inwestycję.

251 apartamentów

W budynku znajdzie się 251 ekskluzywnych apartamentów. - Mieszkańcy będą mieli do dyspozycji basen, saunę, salę do masażu i klub Złota 44 – zachwala Kościesza. W styczniu 2013 roku firma przewiduje zdobycie pozwolenia na użytkowanie. Wtedy też wprowadzą się pierwsi mieszkańcy.

Ile będą kosztowały apartamenty na najwyższych piętrach, z których rozpościera się piekny widok na Śródmieście? Firma ujawnia je tylko klientom, z którymi podejmuje negocjacje o sprzedaży.

Budowa z problemami

Budowa "Żagla" projektu znanego architekta Daniela Libeskinda ruszyła w 2008 roku. Rok później w inwestycję uderzył światowy kryzys, budowa została wstrzymana na dwa lata. O jej zablokowanie walczyli równolegle mieszkańcy okolicznych bloków.

Prace ruszyły z kopyta dopiero w styczniu 2011 roku. W marcu wojewódzki sąd administracyjny ostatecznie orzekł, że wieżowiec przy Złotej 44 powstaje zgodnie z prawem, a pozwolenie na jego budowę zostało wydane prawidłowo.

fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
fot
fot
fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
fot
fot
fot. Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl
fot
fot
fot

bako/par