"Ewangelizację Warszawy" zakończył taniec

Warszawa

- Nie możemy ustawać w ewangelizacji - powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, dziękując w niedzielę uczestnikom misyjnego tygodnia "Ewangelizacja Warszawy", który zakończył się spotkaniem z muzyką, tańcem i modlitwą.

- Dziękuję, żeśmy w tym minionym tygodniu poszli do różnych miejsc, by otwierać i przyprowadzać ludzi do Jezusa Chrystusa, który nas kocha, który szuka każdego człowieka i w tym szukaniu potrzebuje wielu współpracowników - powiedział kardynał do setek wiernych przed kościołem św. Anny. Przyszli oni z kilku śródmiejskich kościołów w marszu gwiaździstym, który zakończył się występami muzycznymi.

Ewangelia na ulicach

Metropolita podkreślił znaczenie świadectwa dawanego własnym życiem i doświadczenia wspólnoty dla starań ewangelizacyjnych. - Co byśmy zrobili, gdyby nie wy, młodsi i starsi, którzy potraficie wyjść na ulice i mówić o Jezusie? Te spotkania są potrzebne, żebyśmy nie ustawali w ewangelizacji - powiedział kard. Nycz. Wezwał uczestników projektu, "aby dalej chcieli szukać tych, którzy oddalili się od Jezusa".Metropolita warszawski i biskup diecezji warszawsko-praskiej abp. Henryka Hoser byli inicjatorami rozpoczętego w Środę Popielcową projektu ewangelizacji stolicy "Misja Warszawa". Jego celem było m.in. ożywienie życia parafialnego i rozwój wolontariatu. Pomysł polegał na wyjściu na ulice i głoszeniu Ewangelii tym, którzy nie spodziewają się, by mogli znaleźć w Kościele coś interesującego dla siebie.W spotkaniu wzięli udział m.in. uczestnicy ruchów: Wspólnota Emmanuel, Nowa Droga, Woda Życia, Odnowa w Duchu Świętym, Światło Życie, Neokatechumenatu oraz przedstawiciele kilkunastu parafii.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TVN24.PLTVN24/dp/mtom