Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Ewakuacja gimnazjum na Mokotowie. "Dziwny zapach"

Najnowsze

Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.plAkcja straży pożarnej przy Chełmskiej

Ewakuacja gimnazjum przy ulicy Chełmskiej 23. Na miejsce pojechała jednostka chemiczna straży pożarnej, bo dyrekcja poinformowała o "dziwnym zapachu".

- Przed naszym przybyciem dyrekcja zarządziła ewakuację 80 osób - mówił Michał Konopka ze straży pożarnej.

Jak zaznacza, zapach dobiegał z kanalizacji, w której w czwartek były prowadzone prace. - Nie stwierdziliśmy na razie zagrożenia. Trwa sprawdzanie - dodał Konopka.

"Stwierdziliśmy styren"

Na miejsce pojechał reporter tvnwarszawa.pl. - Jednostka chemiczna stwierdziła obecność związków organicznych. Część uczniów jest zwalnianych do domów pod opieką rodziców. Inni są na boisku. Na miejsce został wezwany właściciel firmy, który prowadził prace przy kanalizacji – relacjonował przed godz. 10 Artur Węgrzynowicz.

Przed godziną 11 straż poinformowała, że kończy działania, a dzisiaj dzieci już nie wrócą do szkoły. - Stwierdziliśmy występowanie substancji o nazwie styren, ale w ilości, która nie jest szkodliwa dla człowieka, powoduje po prostu nieprzyjemny zapach – tłumaczy Konopka.

W Wweekend mają trwać prace przy kanalizacji.

ran