Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Ewakuacja budynku w Piasecznie. "Policja wywozi kolekcję piromana"

Warszawa

tvnwarszawa.plPolicjanci ewakuowali mieszkańców bloku

"W Piasecznie na ul. Julianowskiej policja wywozi kolekcję piromana, amatora. Najprawdopodobniej niewybuchy. Zamknięte jest całe osiedle" - zaalarmował Jacek na Kontakt 24.

Po godz. 19 ewakuowano mieszkańców przy ul. Julianowskiej. - 3-piętrowy blok opuściło mniej niż 20 osób, są to mieszkańcy jednej klatki. Przeszukiwany był jeden z lokali w związku z dzisiejszym zatrzymaniem 54-letniego mężczyzny. Otrzymaliśmy informację, że w jego mieszkaniu mogą być środki pirotechniczne - informował Jarosław Sawicki z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie.

- Zabezpieczyliśmy w mieszkaniu pewne substancje. Za wcześnie jest jednak, aby mówić co to jest - dodał. I zaznaczył, że jeszcze dzisiaj mieszkańcy wrócą do swoich mieszkań. 54-letni mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

Łukasz Darmofalski z piaseczyńskiej straży pożarnej informował, że sprawą zajmuje się policja. - My jedynie pomagamy przy ewakuacji - tłumaczył w piątek wieczorem.

Na początku lutego informowaliśmy o mężczyźnie, który prawdopodobnie konstruował petardy w mieszkaniu na Pradze Południe. Jedna wybuchła i urwało mu dłonie.

Akcja służb na Pradze Południe
TVN24

ło/sk