Europa pedałuje na potęgę. Warszawa znów na podium?

Warszawa

Jak się zarejestrować?UM
wideo 2/2

Początek maja to także początek największej europejskiej rywalizacji rowerowej. Warszawa bierze w niej udział po raz czwarty. Jeszcze nigdy nie była poza podium.

W wyścigu o miano rowerowej stolicy Europy rywalizuje ponad 50 miast. Tysiące zarejestrowanych użytkowników każdego dnia zbiera punkty dla swojego miasta.

3MAJsięRoweru

Aby zachęcić warszawiaków do jazdy na rowerze, miasto zorganizowało kampanię "3MAJsięRoweru". Na początku maja odbędą się między innymi śniadania dla rowerzystów oraz inne akcje, podczas których będzie można zasięgnąć informacji o Europejskiej Rywalizacji Rowerowej.

Jak do niej dołączyć? Wystarczy pobrać aplikację Naviki, zarejestrować się, wybrać konkurs: "ECC2017" i... jesteśmy w warszawskiej drużynie.

A jeżeli będzie nam wciąż brakowało adrenaliny, możemy stworzyć grupy, żeby rywalizować ze znajomymi z uczelni, pracy czy szkoły.

Po zakończeniu konkursu urzędnicy przygotują statystyki, z których dowiemy się, w której dzielnicy najchętniej jeździmy na dwóch kółkach. Ponadto Zarząd Dróg Miejskich nagrodzi każdego warszawiaka, który rowerem przejedzie więcej niż 200 kilometrów.

Rozstrzygnięcie kampanii planowane jest na 10 czerwca. Wtedy też Warszawska Masa Krytyczna poprowadzi przejazd na plac Defilad, gdzie odbędzie się piknik rowerowy.

ECC organizowane jest po raz czwarty. Choć na pierwszy rzut oka wydawać się może, że Warszawie daleko do rowerowej czołówki Europy - miasto jeszcze ani razu nie była poza podium.

kz/mś/jb