Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"EURO! Miłości moja! Ty jesteś jak rzeka"

Warszawa

Lech Marcinczak /tvnwarszawa.plStadion Narodowy

Nie ma znaczenia, czy reprezentacja Polski wygra Mistrzostwa Europy, czy też przegra wszystkie trzy mecze i nie wyjdzie z grupy. Warszawa ma już zwycięzców. A raczej zwyciężczynie - trzy autorki najlepszych... wierszy o Euro 2012.

O piłce nożnej pisze się ostatnio wiele, także w duchu feministycznym i wtedy raczej niezbyt przychylnie. A tu niespodzianka - trzy pierwsze miejsca i trzy kobiety. Tak zakończył się rozstrzygnięty właśnie konkurs na najpiękniejszy wiersz o Euro 2012.

By wziąć w nim udział, trzeba było najpierw dać się sfotografować w czasie imprezy 100 dni do Euro przed Pałacem Kultury. Potem odpowiedzieć na dwa pytani no i najważniejsze - napisać wiersz, w dodatku trzynastozgłoskowcem. Oto trzy - zdaniem ratusza - najlepsze próby:

1. Magdalena Pachulska

Co nam po EURO zostanie? Cóż za pytanie! EURO tak licznie przez kibiców świętowane! Warszawa, dumna była, na mecze gotowa, Stolica piękna biało-czerwona, tęczowa! Piłkarze kibiców pozdrawiali – ich rola. A okrzyki, wiwaty grzmiały dla nich – Gola! I w nocy liczne zabawy wciąż rozbrzmiewają, Śpiewem i tańcem do tej walki zagrzewają. Wszyscy głośno skandują, krzyczą uśmiechnięci: Dzięki Warszawo! – EURO jest w naszej pamięci!

2. Edyta Domańska - Oda do UEFA EURO 2012

Wy UEFA Euro dwa tysiące dwanaście, Całemu światu Naszą Warszawę pokażcie. Pokażcie Europejczykom stolicę Polski Syrenkę, Zamek Królewski, Most Poniatowski. Wilanów, Rynek, Pomnik Małego Powstańca Gdyż napawają dumą każdego mieszkańca. Po Waszym zakończeniu niechaj pozostanie Medal, satysfakcja, Warszawy wychwalanie :)

3. Anna Gilewska

EURO! Miłości moja! Ty jesteś jak rzeka, Co stolicę polską swą radością obleka. Za sto dni piękność Twą ze stadionu zobaczę, gdy na tym zdjęciu swoją osobę oznaczę

Autorki wszystkich trzech mogą już rezerwować czas w czerwcu - dostaną bilety na jeden z meczów rozgrywanych w Warszawie.

Co sądzicie o tych wierszach? Podobają się Wam? A możecie umiecie napisać lepsze? Pod tym artykułem publikować będziemy tylko komentarze napisane wierszem :)

roody