Etiuda odżyje na Euro

Warszawa

TVN24Lotnisko szykuje się do Euro

Od kilkunastu dni trwają przygotowania do ponownego uruchomienia, tylko na Euro 2012, dawnego terminalu Etiuda. Teraz będzie nazywany strefą F.

Stary terminal, który wcześniej obsługiwał pasażerów tanich linii, będzie teraz przeznaczony dla zorganizowanych grup kibiców. Jak mówi w rozmowie z reporterką TVN24 rzecznik Lotniska Chopina, Przemysław Przybylski, ma działać tylko w noce po meczach. Będzie wyposażony w 8 stanowisk kontroli bezpieczeństwa.

Na parkingu obok dawnej Etiudy jest przygotowywana tymczasowa poczekalnia przedodlotowa. Pomieści około 3 tys. kibiców. Będą tam ustawione stanowiska gastronomiczne, a także ekrany informujące o planowanym czasie odlotu samolotu i konieczności udania się do odprawy - powiedział w rozmowie z PAP szef warszawskiego lotniska, Michał Marzec. Jak podała Polska Agencja Prasowa, dawna Etiuda, tak jak tymczasowa poczekalnia przedodlotowa, ma być gotowa do przyjęcia kibiców jeszcze w maju.

Zmiany w nowym terminalu

Na Euro szykuje się też nowy terminal. Zostanie powiększona strefa oczekiwania na lot i strefa kontroli bezpieczeństwa tak, by nie stała się "wąskim gardłem" na lotnisku - zapowiedział rzecznik portu.

Ruch samolotów bez limitów

Chociaż przyloty i odloty w czasie Euro 2012 będą mogły się odbywać przez całą dobę, lotnisko nie przewiduje nocnych lotów dla pasażerów innych niż kibice - poinformował także Przybylski, próbując tym samym uspokoić mieszkańców okolicy, którzy mogą obawiać się hałasu.

mz//ec