Etiopczyk zwycięzcą warszawskiego maratonu

Warszawa

TVN24W Warszawie odbył się maraton

Sisay Kasaye wygrał Orlen Warsaw Marathon. Wśród kobiet najlepsza była Kenijka Milka Jerotich, a trzecie miejsce zajęła Polka.

Jak informują organizatorzy Orlen Warsaw Marathon, Etiopczyk wygrał bieg na 42 km 195 m z czasem 2 godz. 9 minut i 2 sek. Tuż za nim uplasował się Kenijczyk Elias Kemboi (czas: 2 godz. 9 min. 49 sek.). Trzecie miejsce zajął Jaouad Gharib (z czasem 2 godz. 10 min. 11 sek.) z Maroka.

Na ósmym miejscu ukończył bieg Arkadiusz Gardzielewski, z czasem 2:13:43, a na dziewiątym - jego klubowy kolega (WKS Śląsk Wrocław), Błażej Brzeziński - 2:13.56.

"Ból wygrał"

Henryk Szost (WKS Grunwald Poznań), uważany obecnie za najszybszego białego maratończyka, który był faworytem 83. mistrzostw Polski w maratonie mężczyzn, na 36. km zszedł z trasy na skutek kontuzji.

- Trzymałem się w czołówce, ale w połowie dystansu zaczęła boleć mnie prawa łydka. Próbowałem rozprostować nogę, licząc, że to tylko przykurcz. Potrafię walczyć z bólem, ale tym razem nie byłem w stanie wytrzymać. Ból wygrał - tłumaczył rekordzista kraju, dziewiąty zawodnik londyńskich igrzysk.

Polka na podium

Pierwsza kobieta, która ukończyła maraton, uzyskała czas 2 godz. 28 min. 23 sek. Druga była Białorusinka – Maryna Damantsevich (czas: 2 godz. 33 min.).

Na podium stanęła też Polska – Olga Kalendarova-Ochal (2 godz. 34 min. 25 sek.).

Czytaj więcej o dzisiejszym biegu.

Czytaj więcej o utrudnieniach.

Related content

PAP/ran/mz