Warszawa

Yared Shegumo pierwszy wśród mężczyzn - fot. Adam Polak
Pierwsza wśród kobiet Iwona Lewandowska - fot. Adam Polak
Biegnij Warszawo - fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Yared Shegumo wygrał "Biegnij Warszawo". Etiopczyk z polskim obywatelstwem 10-kilometrową trasę pokonał w czasie 29 minut i 37 sekund.

W imprezie "Biegnij Warszawo" wzięło udział 10 tysięcy biegaczy. Do pokonania mieli 10-kilometrową trasę, która została wyznaczona przez główne ulice Śródmieścia i Mokotowa. Start był na ulicy Czerniakowskiej na wysokości Kanałku Piaseczyńskiego, a meta przy Łazienkowskiej.

Pierwszy wśród mężczyzn był Yared Shegumo, pierwsza wśród kobiet: Iwona Lewandowska.

Matylda Szlęzak (Pogwizdów Nowy) - 36:45

Równolegle z "Biegnij Warszawo" odbyła się impreza "Maszeruję, Kibicuję", podczas której aktywni kibice przemierzyli 5 km pętlę wyznaczoną obok trasy biegu.

Biało-czerwone koszulki

Charakterystyczne dla "Biegnij Warszawo" są jednokolorowe, identyczne koszulki zawodników. W 2009 roku dominującym kolorem był niebieski, a w 2010 zielony. Podczas tegorocznej edycji biegacze założyli koszulki w kolorze białym z czerwonymi napisami.