Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

"Estetyzacja" dworców przed Euro za osiem milionów

Warszawa

Teraz dworce - film TVN24

Do Euro zostało niewiele ponad 100 dni, tymczasem wiele stacji kolejowych w Warszawie wciąż straszy wyglądem. Ostatnią deską ratunku jest kilka milionów złotych na "estetyzację” przejść podziemnych i wyjść na perony. Zarząd PKP PLK zdecydował właśnie, że pieniądze na ten cel przeznaczy.

Większości warszawskich dworców nie będziemy się wstydzić: remonty albo się skończyły albo dobiegają końca. Problem jest jednak z przejściami podziemnymi dworców linni średnicowej.

Właśnie ważą się losy ich estetyzacji, czyli odświeżenia. Dlaczego nie gruntownej modernizacji? - Bez naprawy izolacji zewnętrznej wielkiego efektu nie będzie, bo przy każdym większym opadzie deszczu woda będzie się dostawać do obiektu – wyjaśnia Jan Telecki, dyrektor PKP PLK Warszawa.

Wyrzucą handlarzy

Na odświeżenie przejść podziemnych i wyjść na perony kolejarze przeznaczą ok. ośmiu milionów złotych.

- Jest zgoda na "estetyzację" - potwierdził we wtorek w rozmowie z tvnwarszawa.pl Telecki. - Zostało mało czasu, ale mamy nadzieję, że nam się uda najpóźniej do 20 maja. Chcemy jak najszybciej ogłosić przetarg, a później rozpocząć prace - dodaje.

Zgoda na prace oznacza, że do końca marca będą się musieli "wyprowadzić" handlarze z podziemi dworców Zachodniego i Wschodniego.

bako/par