Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

EN97 w bazie WKD

Warszawa

wkd.com.plWKD ostrzega przed opóźnieniami

Do Grodziska Mazowieckiego przyjechał pierwszy z 14 nowych pociągów EN97. Na tory ma wyjechać na pczątku przyszłego roku. Elektryczne zestawy trakcyjne dostarcza bydgoska PESA

.

– Nowe pojazdy będą przestronniejsze i szybsze. Dzięki temu będziemy mogli uruchomić więcej połączeń i przewieźć więcej pasażerów – mówi Krzysztof Kulesza, rzecznik WKD. Nowe pociągi, oznaczone EN97, przed dopuszczeniem do ruchu muszą przejść odpowiednie procedury.

– Po otrzymaniu pojazdu musimy przeprowadzić odbiory. Przełączamy je na napięcie 600 V, na którym będzie jeździć do 2013 roku. Musimy też dostosować naszą infrastrukturę – dodaje Kulesza. – Prace postaramy się zakończyć jak najszybciej, aby pojazd zaczął kursować. Musimy się jednak upewnić, że będzie niezawodny – wyjaśnia rzecznik.

Według niego, nowy skład na tory powinien wyjechać w pierwszym, kwartale przyszłego roku. - To może być połowa stycznia, ale równie dobrze połowa marca - dodaje Kulesza.

Klimatyzacja, monitoring

EN97 wyposażone są w klimatyzację, monitoring i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Do końca września 2012 roku do WKD trafi pozostałe 13 pociągów. Zastąpią one dotychczas użytkowany, wysłużony tabor.

Filmy, na którym widać jak nowy pociąg jedzie do Grodziska Mazowieckiego, gdzie mieści się siedziba spółki, można znaleźć w serwie YouTube.

wp/par