Elf wjechał na lotnisko Chopina

Warszawa

materiały prasoweElf na stacji Lotnisko Chopina

Na stację kolejową lotnisko Chopina wjechał pierwszy pociąg Kolei Mazowieckich. Po otwarciu tunelu, na Okęcie dojedziemy pociągiem z Warszawy Wschodniej.

Nowoczesny Elf wjechał na stację przed godziną 11:00. Na razie był to tylko próbny przejazd. W czerwcu po uruchomieniu tunelu prowadzącego na stację przy lotnisku będą regularnie kursować pociągi na odcinku Warszawa Wschodnia – Lotnisko Chopina.

Jak zapowiadają przedstawiciele KM w połowie lipca, po otwarciu Lotniska w Modlinie, pociągi spółki będą kursować także między obydwoma lotniskami.

"To rozwój transportu w naszym regionie"

- Połączenie kolejowe między Lotniskiem Chopina i, już wkrótce startującym, lotniskiem w Modlinie jest przykładem rozwoju możliwości transportu w naszym regionie. Pasażer, który przyleci na wybrane lotnisko będzie mógł kontynuować podróż z drugiego, korzystając z bezpośredniego dojazdu pociągiem KM - powiedział Krzysztof Grzegorz Strzałkowski, Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Linię będą obsługiwać nowoczesne pociągi typu Elf, które już od września 2011 roku kursują po mazowieckich szlakach. W pojazdach znajduje się prawie 190 miejsc siedzących, a także dodatkowe półki na bagaż. Pojazdy są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych oraz osób podróżujących z małymi dziećmi (posiadają przewijaki dla niemowląt).

bf//ec