Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

Elektoralna zapadnięta. Na remont poczekamy

Najnowsze

Karol Kobos / tvnwarszawa.plAwaria wodociągowa na ul. Chłodnej

Ulica Elektoralna się zapadła. Wszystkiemu winien rozszczelniony przewód kanalizacyjny. Wodociągowcy doraźnie naprawili jezdnię. Na docelowe prace poczekamy nawet do kwietnia.

W czwartek na ul. Elektoralnej pojawili się wodociągowcy. Zerwali kostkę brukową, a w miejsce, gdzie była ułożona, wypełniali piaskiem.

Roman Bugaj, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, potwierdził, że jezdnia zapadła się, ponieważ na wysokości adresu Elektoralna 26 nastąpiło rozszczelnienie przykanalika (przewodu kanalizacyjnego, łączącego budynek z siecią kanalizacyjną).

Prace mają ruszyć w kwietniu

Zapadlisko zostało usunięte, ale właściwą naprawą awarii ma się zająć zewnętrzna firm. Dlaczego?

- Przykanalik w tym miejscu położony jest na bardzo dużej głębokości - 5 metrów. Dodatkowo występuje tam wysoki poziom wód gruntowych. Dlatego usunięciem tego uszkodzenia zajmie się firma wyspecjalizowana w prowadzeniu prac w takich warunkach - tłumaczy Roman Bugaj. - Obecnie trwa postępowanie zmierzające do wyłonienia wykonawcy, który przystąpi do naprawy. Jeżeli postępowanie przebiegnie sprawnie, wyłoniona firma powinna zacząć prace za około półtora miesiąca - dodaje.

Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają prace. MPWiK uspokaja, że miejsce awarii jest pod stałą kontrolą wodociągowców. - Jeżeli jednak mieszkańcy zauważą coś niepokojącego, prosimy o kontakt pod bezpłatnym numerem pogotowia 994. Sprawdzimy każde zgłoszenie – zapewnia rzecznik.

Rewitalizacja za 13 mln złotych

Do awarii wodociągowych na zrewitalizowanych w 2011 roku ulicach Chłodnej i Elektoralnej dochodzi w ostatnim czasie często. Prace obejmowały przebudowę drogi z historycznej kostki brukowej, nawierzchni asfaltowych oraz skwerów po obu stronach kościoła św. Karola Boromeusza.

Przełożono także zabytkowe tory tramwajowe, zmodernizowano odwodnienie i oświetlenie ulicy oraz zaprojektowano zieleń i elementy małej architektury. Całość kosztowała 13 mln zł.

su/b

Źródło zdjęcia głównego: Karol Kobos / tvnwarszawa.pl