Eksplozja w bloku, zginął mężczyzna. "Porachunki finansowe"

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plWybuch w bloku na Targówku

Jedna osoba zginęła, a druga jest w szpitalu po eksplozji ładunku wybuchowego na klatce w bloku na Targówku. Jak informuje policja, były to najprawdopodobniej porachunki na tle finansowym.

Jak podała stołeczna komenda, do zdarzenia doszło około godziny 21.

- W budynku przy ulicy Turmonckiej 8 doszło do eksplozji na klatce schodowej, najprawdopodobniej małego ładunku wybuchowego - poinformował Mariusz Mrozek, rzecznik prasowy stołecznego komendanta.

Z wstępnych ustaleń śledczych wynika, że ładunek eksplodował, gdy przed drzwiami jednego z mieszkań znajdowało się dwóch mężczyzn. Jeden z nich, w wieku 48 lat, lokator tego mieszkania, doznał poważnych obrażeń i pomimo prowadzonej reanimacji zmarł. Drugi został przewieziony do szpitala. Jest pod opieką lekarzy.

Porachunki finansowe?

- Nie ma przesłanek, które wskazywałyby na atak o charakterze terrorystycznym. Jedną z hipotez, jakie będą sprawdzane przez policjantów, to porachunki na tle finansowym. Mężczyzna, który zginął, był notowany wcześniej, m.in. ws. przestępstw przeciwko mieniu - dodał Mrozek.

Na miejscu był nasz reporter Artur Węgrzynowicz. - Do eksplozji doszło na trzecim piętrze czterokondygnacyjnego budynku. Jak relacjonują świadkowie, było słychać ogromny huk. Reanimowana była jedna osoba - podawał.

Pierwsze informacje o wybuchu potwierdzili strażacy. -Nie ma uszkodzeń budynku - informował kpt. Cezary Gotowicki ze stołecznej komendy straży pożarnej.

Mieszkańców ewakuowano. Jak poinformowała w sobotę ok. godz. 17 Ewa Szymańska-Sitkiewicz z biura prasowego stołecznej policji, wrócili oni już do domów.

Część z nich w sobotę rano wróciła już do swoich domów. CZYTAJ WIĘCEJ

Wybuch w bloku na Targówku
Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.pl

skw//ec