Ekspertyzy w przyszłym tygodniu. Prokuratura skończyła oględziny

Warszawa

PAP / Marcin ObaraEkspertyzy mostu Łazienkowskiego w przyszłym tygodniu

Dopiero w przyszłym tygodniu ratusz dostanie pełne ekspertyzy dotyczące stanu mostu Łazienkowskiego po pożarze. – Ich zakres musi być szerszy – tłumaczy rzecznik. Zakończyły się natomiast oględziny mostu przez prokuratorów.

Hanna Gronkiewicz-Waltz w poniedziałek zapowiadała, że pod koniec tygodnia powinniśmy poznać wstępne ekspertyzy w sprawie stanu mostu Łazienkowskiego po pożarze. Teraz okazało się, że tego terminu nie da się utrzymać.

- Gdy zdjęliśmy warstwę asfaltu okazało się, że skala zniszczeń jest większa niż przypuszczaliśmy, dlatego zakres przeprowadzanych ekspertyz musi być szerszy – tłumaczy w rozmowie z tvnwarszawa.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza.

Kiedy zatem możemy spodziewać się ekspertyz? – Częściowe powinniśmy poznać w piątek. A pełne w przyszłym tygodniu – mówi rzecznik.

Przypomnijmy: ekspertyzy są potrzebne ratuszowi, by określić okres, w którym most będzie zamknięty oraz koszty, jakie będzie niosła za sobą naprawa.

W środę pisaliśmy, że Łazienkowski może być nieczynny nawet przez kilkanaście miesięcy.

Nasze szacunki potwierdziła na konferencji prasowej prezydent Warszawy.

Koniec oględzin

W środę popołudniu swoje prace na moście zakończyli natomiast prokuratorzy, jednak na ich opinię w sprawie mostu też trzeba będzie jeszcze poczekać. – Biegły nie wypowiedział się jeszcze do protokołu, dlatego prokuratura nie zajmuje na razie stanowiska w sprawie pożaru mostu – informuje Renata Mazur, rzecznik Prokuratury Okręgowej na Pradze.

W sprawie pożaru mostu prokuratura prowadzi śledztwo w kierunku artykułu "sprowadzenia zagrożenia spowodowania pożaru, zagrażającego mieniu wielkiej wartości".

Prokuratorzy weszli na most już w niedzielę, ale w poniedziałek musieli przerwać swoje prace ze względu bezpieczeństwa.

Na uszkodzoną przeprawę wrócili w środę rano.

Prezydent o remoncie mostu:

Prezydent Warszawy o remoncie mostu
TVN24

jb/r