Ekotramwaj rusza w trasę

Warszawa

| eurosport.pl, motorsport.comfot

W piątek pierwszy na trasę wyruszył specjalny ekotramwaj. Zielony skład ma być miejscem, w którym każdy pasażer będzie mógł dowiedzieć się więcej o ochronie środowiska, a za oddanie zużytych baterii otrzyma roślinkę.

Projekt ma na celu poszerzenie wiedzy mieszkańców na temat ekologii. W tramwaju na pasażerów będą czekali przedstawiciele Tramwajów Warszawskich, którzy udzielą informacji o projekcie. Za oddanie pięciu zużytych baterii będzie można odebrać kupon, który będzie uprawniał do odebrania roślinki podczas Finału Warszawskich Dni Recyklingu na w warszawskiej Agrykoli, który odbędzie się 11 czerwca 2011 r.

Pasażer, który przejedzie się tramwajem otrzyma także unikalny pamiątkowy bilet, który będzie kasował konduktor z Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej.

- Chcemy, żeby warszawiacy zobaczyli, że miejska komunikacja dba o środowisko - mówił podczas uroczystości Igor Krajnow, rzecznik ZTM.

Ekotramwaj 102N ma kursować co drugą sobotę od 7 maja do 18 czerwca. Na trasie: Pl. Narutowicza, Grójecka, Al. Jerozolimskie, Al. Waszyngtona, Wiatraczna.