Przygotuj się na:

Utrudnienia na Ursynowie

W weekend na Płaskowickiej ciąg dalszy prac związanych z budową Południowej Obwodnicy Warszawy. Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej.

Ekopark zamiast przemysłowych terenów

TVN Warszawa

Tak ekopark w Ursusie wyobrażali sobie architekci / fot. dzięki uprzejmości autorów projektu

Teren dawnych zakładów "Ursus" ma zmienić się nie do poznania. Dzielnica chce, aby przy ul. Gierdziejewskiego powstał ekologiczny park. Jak ma wyglądać i co się w nim znajdzie? O tym mają zdecydować mieszkańcy. Na zgłaszanie swoich propozycji w ramach konsultacji społecznych mają czas do 1 lutego.

Dzikie łąki obok rekreacyjnych polanek, skatepark i ławki zrobione z elementów odzyskanym m.in. z rozbiórki poprzemysłowych budynków, a do tego nowoczesny system gospodarowania wodą pozyskiwaną z okolicznych ulic – tak kilka lat temu ekopark w Ursusie wyobrażali sobie architekci krajobrazu. W 2012 roku pisaliśmy na tvnwarszawa.pl o odważnym projekcie stworzonym przez Rafała Mroczkowskiego, Macieja Nonasa i dr. Piotra Sikorskiego.

Teraz na temat wyglądu nowego parku będą mieli okazję wypowiedzieć się mieszkańcy. Do 1 lutego trwać będą konsultacje społeczne, które mają dać odpowiedź na pytanie, jak zagospodarować teren byłych zakładów ZPC Ursus, położonych w obrębie ulic Czerwona Droga, Wolności, Orłów Piastowskich, Gierdziejewskiego. Władze Ursusa chciałyby, aby to właśnie tam powstał ekologiczny park.

W trakcie spotkań i warsztatów mieszkańcy będą mogli przedstawić swoją wizję nowej zielonej przestrzeni w dzielnicy. Ich pomysły i sugestie mają posłużyć później do wykonania projektu technicznego parku.

Na warsztatach, w punktach i mejlowo

Jak można zgłosić swoje uwagi? Możliwości jest kilka. Najprostsza to przesłanie spisanych pomysłów na konsultacje@ursus.warszawa.pl lub wrzucenie informacji do urny w punkcie konsultacyjnym w Urzędzie Dzielnicy przy pl. Czerwca 1976 r. nr 1. Można też przyjść na warsztaty konsultacyjne, które odbędą się 20 stycznia w godz. 17-20 w Zespole Szkół nr 80 – Gimnazjum nr 130 przy ul. Orłów Piastowskich 47 oraz 23 stycznia w godz. 10-13 w Bibliotece Gołąbki przy ul. Czerwona Droga 6.

Ponadto 18 i 19 stycznia w Wydział Obsługi Mieszkańców działać będzie punkt konsultacyjny. W poniedziałek czynny on będzie od godz. 16 do 18, zaś we wtorek od 13 do 16.

Na tym terenie ma powstać nowy park:

Ekopark ma powstać przy ul. Gierdziejewskiego
Urząd Dzielnicy Ursus

Tak w 2012 roku ekologiczny park wyobrażali sobie architekcie krajobrazu:

Zobacz park, który powstanie w Ursusie / materiały projektantów

jk/sk