Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Ekologiczne gotowanie i kino na Jazdowie

Warszawa

CSWNa takich hamakach będzie można wypoczywać w Zielonym Jazdowie

W sobotę rusza Zielony Jazdów. To projekt promujący ekologię i zdrowy tryb życia. W każdy weekend, aż do połowy września przed, Centrum Sztuki Współczesnej między innymi kino, koncerty, warsztaty i eko gotowanie.

Zielony Jazdów uroczyście zainauguruje w najbliższą sobotę otwarta dla wszystkich degustacja ekologicznych potraw (godz. 18), przygotowana przez Food for Friends. Już w południe ruszy Garażówka, czyli wyprzedaż i wymiana używanych, niepotrzebnych rzeczy.

Wieczorem (godz. 21) będzie można zobaczyć film "Dubaj we mnie" w reżyserii Christiana von Borriesa oraz bawić się podczas setu dj-skiego Mike'a Polarnego (godz. 22). Weekend otwarcia Zielonego Jazdowa to także warsztaty, spotkania, joga, piknik i wiele innych, stałych punktów programu.

Ekologiczne gotowanie

Na potrzeby projektu Zielony Jazdów przestrzeń wokół parku przy Centrum Sztuki Współczesnej została podzielona na kilka stref: gotowania i spożywania posiłków (pawilon), warsztatów, muzyki, kina oraz edukacji. W parku przed CSW zawisły hamaki, a także oryginalne kokony stworzone ze starych banerów.

Kawiarnię w pawilonie poprowadzą właściciele popularnego klubu OSiR. Będzie czynna nie tylko w weekendy, ale też w dni powszednie od godz. 11. Wstęp na wszystkie wydarzenia - poza wybranymi warsztatami - będzie bezpłatny. W dniach 21 lipca, 27 lipca i 28 lipca Galerie CSW czynne będą w godz. 12-23. Od godz. 19 w tych dniach, wstęp wolny.

Filmy i dyskusje

Koncerty i projekcje filmowe będą odbywały się do połowy września. Ich program został powiązany z kwestiami ekologicznymi dotyczącymi głównego wątku projektu.

Pokazom filmów towarzyszyć będą wykłady przedstawicieli organizacji pozarządowych, ekspertów ds. ochrony środowiska czy architektów, co stanowić ma stały punkt piątkowych i sobotnich wydarzeń. Stworzy to także możliwość połączenia teorii z praktyką – publiczność CSW będzie miała okazję podzielić się swoimi opiniami, doświadczeniem i wiedzą w czasie wspólnych posiłków w pawilonie.

Więcej informacji oraz stale aktualizowany program można znaleźć na stronach:csw.art.plwww.facebook.com/ZielonyJazdow

bf/roody