Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

Egzotyczny pająk w pudle z bananami. Jadowity, ale osłabiony

Warszawa

straż miejskaZnaleziony pająk

Nie lada niespodzianka spotkała sklepikarzy z Wawra, którzy otworzyli pudło z bananami. W środku znaleźli pająka. Potrzebna była interwencja ekopatrolu.

"Znaleźliśmy w pudle z bananami żywego pająka, nie wiemy co to za gatunek. Zamknęliśmy go w plastikowym pojemniku" – zgłoszenie o takiej treści wpłynęło do straży miejskiej w poniedziałek przed południem.

"Sami go odłowili"

Autorami byli sklepikarze z Wawra. Jak się okazało, "podróżnik na gapę" z rodziny wałęsakowatych schował się wśród bananów przetransportowanych z Ameryki Środkowej.

Na miejscu pracownicy sklepu przekazali mundurowym plastikowe pudełko z pająkiem.

- Obsługa sklepu poinformowała nas, że pajęczaka znaleźli wśród bananów, które zostały przywiezione z Ameryki Środkowej. Sami odłowili pająka i umieścili go w plastikowym pojemniku – relacjonuje inspektor Maciej Jankowski z ekopatrolu straży miejskiej.

Zwierzę zostało przewiezione do warszawskiego zoo. To pracownicy ogrodu określili, że pająk należał do wałęsakowatych i jest jednym z najbardziej jadowitych. Nie stanowił jednak zagrożenia. - Pająk trafił do nas bez jednej nogi, był bardzo wyziębiony i osłabiony, zapewne po długiej podróży przez ocean. Nie udało się utrzymać go przy życiu - powiedziała tvnwarszawa.pl Anna Karczewska z Warszawskiego ZOO.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁY O DZIKICH ZWIERZĘTACH W WARSZAWIE:

Dziki na Bródnie Kontakt24
wideo 2/6

ran/mś