Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia weszły w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Egzotyczny pająk w pudle z bananami. Jadowity, ale osłabiony

Warszawa

straż miejskaZnaleziony pająk

Nie lada niespodzianka spotkała sklepikarzy z Wawra, którzy otworzyli pudło z bananami. W środku znaleźli pająka. Potrzebna była interwencja ekopatrolu.

"Znaleźliśmy w pudle z bananami żywego pająka, nie wiemy co to za gatunek. Zamknęliśmy go w plastikowym pojemniku" – zgłoszenie o takiej treści wpłynęło do straży miejskiej w poniedziałek przed południem.

"Sami go odłowili"

Autorami byli sklepikarze z Wawra. Jak się okazało, "podróżnik na gapę" z rodziny wałęsakowatych schował się wśród bananów przetransportowanych z Ameryki Środkowej.

Na miejscu pracownicy sklepu przekazali mundurowym plastikowe pudełko z pająkiem.

- Obsługa sklepu poinformowała nas, że pajęczaka znaleźli wśród bananów, które zostały przywiezione z Ameryki Środkowej. Sami odłowili pająka i umieścili go w plastikowym pojemniku – relacjonuje inspektor Maciej Jankowski z ekopatrolu straży miejskiej.

Zwierzę zostało przewiezione do warszawskiego zoo. To pracownicy ogrodu określili, że pająk należał do wałęsakowatych i jest jednym z najbardziej jadowitych. Nie stanowił jednak zagrożenia. - Pająk trafił do nas bez jednej nogi, był bardzo wyziębiony i osłabiony, zapewne po długiej podróży przez ocean. Nie udało się utrzymać go przy życiu - powiedziała tvnwarszawa.pl Anna Karczewska z Warszawskiego ZOO.

ZOBACZ TEŻ MATERIAŁY O DZIKICH ZWIERZĘTACH W WARSZAWIE:

Dziki na Bródnie Kontakt24
wideo 2/6

ran/mś