Egon niesie śnieg i wiatr

Warszawa

Artur Węgrzynowicz/ tvnwarszawa.plSytuacja na drogach w stolicy o poranku

Polska dostała się pod wpływ niewielkiego, ale bardzo aktywnego niżu Egon. Z tego powodu będzie bardziej padać i mocniej wiać. IMGW ostrzega przed oblodzeniem.

Kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność, bo według prognoz rano będzie utrzymywać się lekki mróz. To oznacza, że drogi mogą być oblodzone.

- Główne drogi są przejezdne, czarne. Trzeba jednak uważać na błoto pośniegowe. Na ulicach, po których jeżdżą pługo-solarki sytuacja jest w miarę dobra. Gorzej jest na bocznych drogach, tam jezdnie są mocno oblodzone - relacjonował po godz. 8 reporter tvnwarszawa.pl Artur Węgrzynowicz.

Nad ranem na ulice Warszawy wyjechały 164 posypywarki. Od godziny 3.45 zabezpieczają jezdnie przed śliskością zimową. Akcja potrwa co najmniej do 10 i obejmie ponad 1400 km stołecznych ulic.

Chmury, wiatr i śnieg

W dzień będzie zdecydowanie cieplej niż w ostatnich dniach. Temperatura będzie dodatnia (w najcieplejszym momencie dnia 2 stopnie Celsjusza), z nieba spadnie śnieg i będzie mocniej wiać - wiatr południowy, umiarkowany i dość silny, w porywach do 50 km/h. Ciśnienie w Warszawie wyniesie około południa 982 hPa i będzie spadać. Przez cały dzień będzie pochmurno.

W związku z sytuacją pogodową IMGW wydało ostrzeżenie I stopnia przed oblodzeniem obowiązujące o poranku w piątek. Najgorzej będzie do godziny 8 rano. W stolicy temperatury powietrza utrzymywać będzie się poniżej 0 stopni C. To spowoduje zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Jak podaje tvnmeteo.pl. temperatura minimalna osiągnie od -3 st. C do -1 st. C, przy gruncie od -5 st. C do -2 st. C.

Więcej o pogodzie na tvnmeteo.pl.

Prognoza pogody na piątek
tvnmeteo.pl