Przygotuj się na:

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

Zmiany w komunikacji i parkowaniu

  Efekt "nowego" Łazienkowskiego. Na mostach jest o 20 tys. aut więcej

  TVN Warszawa

  Tomasz Zieliński /tvnwarszawa.plMost Łazienkowski

  Po otwarciu mostu Łazienkowskiego o 1/3 spadło natężenie ruchu na mostach Poniatowskiego i Świętokrzyskim. "Znów zajmuje on 3. miejsce w rankingu przepraw - w ciągu doby przejeżdża nim ponad 101 tys. pojazdów" - poinformował Zarząd Dróg Miejskich. O ponad 20 tys. wzrosła liczba pojazdów przekraczających codziennie Wisłę.

  ZDM zmierzył dobowe natężenie ruchu pojazdów na przeprawach w październiku i listopadzie. Jak informują, różnice są bardzo wyraźne. Niemal natychmiast po otwarciu kierowcy wrócili na Łazienkowskim. W ciągu doby przejeżdża nim ponad 101 tys. pojazdów. Przypomnijmy, że już tydzień po otwarciu mostu Łazienkowskiego, jeździło nim blisko 100 tys. aut na dobę.

  Spadek o 36 proc.

  Po moście Grota-Roweckiego przejeżdża 162 tys. pojazdów, natomiast po Siekierkowskim 113 tys. W przypadku tego drugiego wyraźnie widać spadek natężenia, o 23 proc. W październiku jeździło tamtędy ponad 147 tys. samochodów.

  Jak zaznacza ZDM, mosty Świętokrzyski i Poniatowskiego "poczuły" wielką ulgę. "Ruch na obu tych mostach spadł aż o 36 proc To ponad 42 tys. pojazdów mniej" - informuje ZDM. Niewielki spadek, bo o 4 proc. odnotowano na moście Śląsko-Dąbrowskim oraz o 8 proc. na Gdańskim.

  Z kolei w listopadzie samochodów przybyło o 4 proc. na moście Skłodowskiej-Curie oraz o 2 proc. na Grota-Roweckiego.

  Natężenie ruchu na mostach w Warszawie
  ZDM

  Więcej aut przekraczających Wisłę

  Otwarcie mostu Łazienkowskiego przyczyniło się do wzrostu liczby przejazdów przekraczających codziennie Wisłę. Łączna liczba pojazdów na stołecznych mostach zwiększyła się z 569 346 w październiku do 594 196 w listopadzie.

  W momencie, gdy na Łazienkowskim ruch przekroczył 100 tys. pojazdów na dobę, na wszystkich pozostałych przeprawach ubyło 80 tys. aut. oznacza to, że w sumie przybyło ponad 20 tys. aut na wszystkich przeprawach.

  Pożar mostu

  Most Łazienkowski został ponownie otwarty 28 października. 14 lutego tego roku doszło do pożaru tej przeprawy. Ogień był gaszony przez 12 godzin, temperatura miejscami sięgała 1000 stopni Celsjusza. Wyłączenie mostu z ruchu spowodowało znaczne utrudnienia komunikacyjne w stolicy.

  Zobacz pierwszy przejazd mostem Łazienkowskim:

  Przejazd mostem
  Mateusz Szmelter / tvnwarszawa.pl

  ło/sk