E-3, E-5 i E-7. Trzy nowe linie ekspresowe

Warszawa

TVN24Nowe połączenia po zakończeniu budowy II linii metra

Termin oddania centralnego odcinka II linii metra zbliża się wielkimi krokami. Ratusz podał pierwsze zmiany w komunikacji miejskiej po zakończeniu budowy. Są dobre wiadomości dla mieszkańców Bemowa, Białołęki i Targówka - do metra dowiozą ich ekspresowe linie autobusowe.

Linia ekspresowa E-3 będzie startowała z Targówka (pętla Trocka) na Dworzec Wileński, E-7 z Osiedla Derby do Wileńskiego, zaś E-5 z Osiedla Górczewska do stacji Rondo Daszyńskiego.

Autobusy zatrzymają się przy osiedlach a później dopiero przy metrze.

Bemowo

Jak informuje stołeczny Ratusz, linia E-5 połączy Jelonki ze stacją metra Rondo Daszyńskiego, autobusy pojadą trasą:

OS. GÓRCZEWSKA – Górczewska – Lazurowa – Połczyńska – Wolska – Kasprzaka – Prosta – RONDO DASZYŃSKIEGO i zatrzymają się po drodze na przystankach: Szobera, Batalionów Chłopskich, Człuchowska, Siemiatycka, Sternicza, Szeligowska i Ciepłownia Wola.

Częstotliwość: co 8-10 minut w godzinach szczytu.

Białołęka

Autobusy E-7 pojada trasą:

OS. DERBY – Skarbka z Gór – Berensona – Głębocka – św. Wincentego – Kondratowicza – Młodzieńcza – Radzymińska – al. Solidarności – METRO DW. WILEŃSKI.

Rano będą jeździły tylko w kierunku stacji metra, a po południu w kierunku os. Derby i zatrzymają się po drodze do metra na przystankach: Os. Derby III, Os. Derby VI, Skarbka z Gór, Kąty Grodziskie, Grodzisk, Okrągła, Os. Lewandów I i Jesiennych Liści, a później na Dworcu Wileńskim.

Jak powiedział Andrzej Franków z Zarządu Transportu Miejskiego, po wyjeździe z osiedla Derby kierowcy będą mogli sami wybrać trasę, żeby ominąć korki, np. jechać Trasą Toruńską.

Częstotliwość: co 7,5 - 10 minut w godzinach szczytu.

527 nie zniknie, ale zmieni trasę. Czytaj więcej o zmianach po otwarciu metra

Targówek

E-3 zapewni połączenie osiedla Targówek z II linią metra na trasie:

TARGÓWEK – trasa linii 160 – al. Solidarności – METRO DW. WILEŃSKI.

Linia będzie kursowała jednokierunkowo. Rano będzie tylko dowoziła pasażerów do Dworca Wileńskiego, a popołudniu będzie jeździła tylko z Dw. Wileńskiego na Targówek.

Autobusy zatrzymają się po drodze na przystankach: Pratulińska, Handlowa, DKS Targówek, Witebska, Myszkowska i Piotra Skargi.

Częstotliwość: co 10 minut w godzinach szczytu.

Na II linii metra trwają już przejazdy techniczne:

Przejazd i rozmowa z Hanną Gronkiewicz-Waltz
TVN24

kś/mz