Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

E-2 nie zatrzyma się na "mrozowych" przystankach

Warszawa

- Kierowca autobusu linii E2 nie zatrzymał się na przystanku, mimo że mnie widział. Czy tej linii nie obowiązują przepisy wprowadzone w związku z silnym mrozem? - pyta zdenerwowany internauta. - Nie - odpowiada ZTM.

- Dzisiaj przed 9.00, kiedy na dworze było -20 stopni Celsjusza kierowca autobusu linii E2, pomimo, że mnie widział, nie zatrzymał się na przystanku Królewska - pisze na warszawa@tvn.pl Roman.

Internauta opisał całą sytuację w mailu do Zarządu Transportu Miejskiego z pytaniem, czy linię E2 nie obowiązują przepisy wprowadzone kilkanaście dni temu w związku z silnymi mrozami? Zgodnie z nimi, kierowcy mają się zatrzymywać na każdym przystanku, nawet tych "na żądanie".

Ekspresowe to nie przyspieszone

Odpowiedź nie była dla Romana satysfakcjonująca. - Uprzejmie informuję, że dodatkowe przystanki ("mrozowe") obowiązują na trasach linii przyspieszonych. Linia E-2 jest linią ekspresową, dlatego dodatkowe przystanki nie dotyczą tej linii - napisał przedstawiciel ZTM.

su/par