Dźwigowa po pierwszym cięciu

Warszawa

fot

Punktualnie o 23.30 ulica Dźwigowa została wyłączona z ruchu kołowego i pieszego. Jak widać na filmie, który otrzymaliśmy od internauty Jakuba, drogowcy zerwali wąski pas asfaltu na całej długości tunelu. Na początku przyszłego tygodnia będą tu wbijane ściany grodzące.

- Zdjęto metrowej szerokości warstwę asfaltową przy krawężniku, wzdłuż których jeszcze w piątek zostaną wykonane wykopy, a następnie wciśnięte grodzice. Ich celem będzie ustabilizowanie obiektów inżynierskich – informują na stronie Zarządu Dróg Miejskich drogowcy.

Sprawdź objazdy

Główny objazd wytyczono: Al. Jerozolimskimi, al. Prymasa Tysiąclecia i Wolską. Można też próbować jeździć przez dziurawą ul. Gniewkowską do ul. Ordona.

Tunelem nie będą mogli, ze względu na głębokie wykopy, chodzić piesi.

Do końca września

Jak długo potrwa remont? Chociaż o terminie zakończenia prac ZDM mówiło ogólnie ("koniec wakacji", "prawdopowobnie koniec września"), drogowcy dostali prosty nakaz:

- Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego narzucił nam usunięcie usterek do 30 września - poinformował tvnwarszawa.pl Adam Sobieraj, rzecznik ZDM.

Maraton remontów

To kolejny remont na Dźwigowej. Do tej pory ulica była prowizorycznie naprawiana. Woda podmywała jezdnię, bo odwodnienie nie dawało rady. ZDM sprzeczało się nawet z PKP PLK także o naprawę odwodnienia wiaduktu kolejowego. Ostatecznie nie doszli do porozumienia.

Teraz ZDM zapowiada, że ulicę zbuduje właściwie od nowa. Co będzie dokładnie remontowane na Dźwigowej?

- Przede wszystkim chodzi o układ odwodnieniowy, kanały wgłębne, wszystkie odwodnienia, kolektory, wzmocnienie podbudowy jezdni, a później otworzenie nawierzchni - tłumaczy Adam Sobiera, rzecznik ZDM.

Jak zaznacza, prace będą prowadzone również na skarpie. - Chodzi o to, żeby zahamować, okiełznać wodę, która spływa z niej na Dźwigową - tłumaczy Sobieraj.

mjc