Dźwigowa: kończą budowę odwodnienia. Ręcznie


Co dalej z ulicą Dźwigową? Właśnie kończy się tam budowa systemu odwodnienia. Ulica ma być przejezdna od 31 maja.

Ulica Dźwigowa jest zamknięta od blisko roku. Mieszkańcy okolicy, którzy codziennie stoją w korkach na objazdach ulicy zastanawiają się, co dzieje się na budowie. Piszą o tym na naszym forum.

- Do czwartku zakończy się budowa systemu odwodnienia - poinformowała we wtorek tvnwarszawa.pl Karolina Gałecka, rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich. - Niestety, jest tam zbyt grząsko, żeby mógł wjeżdżać ciężki sprzęt, dlatego wszystkie prace wykonywane były ręcznie, łopatami. To nasza odpowiedź na głosy mieszkańców, którzy żalą się na brak prac na Dźwigowej - dodaje rzeczniczka.

Zdążą na Euro?

Jak informuje Gałecka, kolejnym etapem prac będzie położenie wszystkich warstw podbudowy jezdni, warstwy izolacyjnej oraz wybudowanie murów oporowych. - Dopiero na końcu zostanie położona nawierzchnia. Oficjalny termin zakończenia prac to 31 maja - dodaje.

To nie pierwszy termin, który podają drogowcy. Problem z tunelem łączącym Bemowo z Włochami trwa od lat. Mimo kolejnych remontów, wciąż zalewała go woda, a kierowców stojących w korkach - krew.

Generalny remont trwa od lipca 2011 roku i, według pierwszych zapowiedzi, miał zająć miesiąc. Szybko okazało się, że to nierealne. Okazało się, że ulica jest kompletnie podmyta. Padały kolejne terminy: listopad, grudzień, kwiecień, maj. Wydaje się, że ten ostatni jest w miarę realny, choć ulica będzie musiała jeszcze przejść odbiory techniczne. A to oznacza, że kierowcy pojadą nią prawdopodobnie pod koniec czerwca.

as/su/roody

Pozostałe wiadomości