Najnowsze

Dziury z Bukowińskiej znikną do 2013 roku

Najnowsze

fot. Beata/warszawa@tvn.pl
| Kuba Atys/Agencja Gazeta, Andrzej Iwańczuk/Reporterfot. Beata/warszawa@tvn.pl

Na ulicy Bukowińskiej jest tyle dziur, że nie wiadomo już, czy więcej jest asfaltu, czy wyłaniającego się spod niego bruku, alarmują internauci i pytają, kiedy wreszcie dooczeka się remontu? - Układ drogowy będzie całkowicie przebudowany prawdopodobnie w latach 2011-2013 - zapowiadają urzędnicy.

O problemach na ulicy Bukowińskiej pisaliśmy w czwartek. Z pytaniem o plany modernizacji dziurawej jak szwajcarski ser ulicy zwróciliśmy się do rzecznika dzielnicy Mokotów Jacka Dzierżanowskiego.

Dzielnica robi co może

- Mokotów od wielu lat stara się o fundusze na modernizację tej ulicy – informuje Dzierżanowski. - Zabiegaliśmy o to, aby takie zadanie wprowadzić do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego już w latach poprzednich, ale ze względu na trudną sytuację finansową miasta, Rada Warszawy nie wyraziła na to zgody – dodaje.

Ulica Bukowińska jest bardzo zaniedbana. Nigdy nie zostało wybudowane odwodnienie, a na odcinku od Domaniewskiej w kierunku Idzikowskiego dzielnica prowadzi jedynie cząstkowe remonty nawierzchni.

Światełko w tunelu

Mieszkańcy ulicy mogą liczyć na remont ulicy Bukowińskiej w związku z budową trzeciego odcinka alei KEN. - Układ drogowy w tym rejonie, będzie całkowicie przebudowany. Częściowo al. KEN będzie szła po śladzie ul. Bukowińskiej – przedstawia plany Dzierżanowski. Sytuacja mieszkańców poprawi się prawdopodobnie w ciągu najbliższych lat – dodaje.

Rozpoczęcie robót planowane jest w drugiej połowie 2011 roku, a zakończenie w 2013.

wp/bako

Źródło zdjęcia głównego:  | Kuba Atys/Agencja Gazeta, Andrzej Iwańczuk/Reporter

Pozostałe wiadomości