"Biegnij Warszawo" dobiegło końca

Autor:
kz/pm
Źródło:
PAP
"Biegnij Warszawo"
"Biegnij Warszawo"
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl
Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl"Biegnij Warszawo"

Kolejna edycja popularnej imprezy "Biegnij Warszawo" za nami. Gdy biegacze opanowali stołeczne ulice, kierowcy i pasażerowie komunikacji musieli liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

"Biegnij Warszawo" to impreza, która cieszy się ogromną popularnością. Co roku ulicami Śródmieścia biegnie blisko 10 tysięcy osób. W niedzielę odbyła się jej 11. edycja. Trasę biegu na dystansie 10 kilometrów poprowadzono głównymi ulicami stolicy.

W związku z organizacją biegu, kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej spotkali się z utrudnieniami, które rozpoczęły się od soboty od godz. 21 i trwały do późnego popołudnia w niedzielę.

Z ruchu została wyłączona Łazienkowska na odcinku od wjazdu na parking przy Torwarze do Myśliwieckiej.

Utrudnienia na Czerniakowskiej

Z kolei w niedzielę zamknięta dla ruchu została jezdnia Czerniakowskiej prowadząca w kierunku Wilanowa na odcinku od Trasy Łazienkowskiej do Szwoleżerów. Jadący Wisłostradą muszą zjechać na most lub Trasę Łazienkowską, ale nie mogą zjechać z mostu ani z trasy w kierunku Wilanowa.

Uczestnicy "Biegnij Warszawo" wystartowali w niedzielę o godzinie 12 z Czerniakowskiej. Ulice na trasie biegu zamknięte będą w godzinach 11-14.

Trasa biegu prowadzi: Czerniakowską, Szwoleżerów, Agrykolą przez Al. Ujazdowskie (jezdnia w kierunku centrum będzie zamknięta od Gagarina do pl. Trzech Krzyży; ruch w kierunku Wilanowa będzie utrzymany na jednym pasie), pl. Trzech Krzyży, Nowy Świat (zamknięta zostanie jezdnia w kierunku ronda de Gaulle’a), Al. Jerozolimskie i most Poniatowskiego (zamknięte będą jezdnie w kierunku Grochowa; nie będzie można wjechać z Wisłostrady na most w kierunku Grochowa), Wał Miedzeszyński i Wybrzeże Szczecińskie (zamknięte zostaną jednie w kierunku Pragi od Zwycięzców do Okrzei), Zamoście (biegacze zawrócą na wysokości Sokolej), most Świętokrzyski, Zajęczą, Dobrą, Tamka, Kruczkowskiego, Rozbrat oraz Łazienkowską.

Trasa biegu "Biegnij Warszawo"materiały organizatora

Marsz

Natomiast o godzinie 12.25 z Szwoleżerów wyruszył marsz "Maszeruję-Kibicuję". Jego uczestnicy przeszli dystans pięciu kilometrów ulicami: Szwoleżerów, al. Hopfera, Hoene-Wrońskiego, al. Bobkowskiego, Rozbrat, Myśliwiecką i Kusocińskiego.

Z powodu organizacji "Biegnij Warszawo" inaczej kursowały niektóre linie autobusowe. Od soboty od około godz. 21, czyli po zamknięciu dla ruchu Łazienkowskiej, autobusy 107, 159 i 171 - tylko w kierunku Chomiczówki oraz linie nocne N33 i N83 kursowały objazdem ulicami Szwoleżerów i Myśliwiecką.

W czasie biegu, swoje trasy zmieniły autobusy: 102, 105, 107, 108, 111 - tylko w kierunku Gocławia, 116, 117 - tylko w kierunku Gocławia, 118, 125, 127, 141 - tylko w kierunku P+R Al. Krakowska, 146, 147, 158 - tylko w kierunku Witolina, 159, 162, 166, 171, 180, 185 - tylko w kierunku Ursynowa Zachodniego, 187 - tylko w kierunku Stegien, 195, 202, 222, 503, 507 - tylko w kierunku Gocławia, 518, 521 - tylko w kierunku Falenicy.

Tak wyglądał bieg w ubiegłym roku:

"Biegnij Warszawo" po raz dziesiąty

Biegacze na ulicach
Biegacze na ulicachMateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

Źródło: PAP

Autor:kz/pm

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Zieliński, tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości