Przygotuj się na:

WOLA: ZMIANY TRAS AUTOBUSÓW

Wraz z planowanym na kwiecień 2020 roku otwarciem nowych stacji metra na Woli zmienić się muszą trasy wielu linii autobusowych. Zarząd Transportu Miejskiego pokazał plany, które będą podstawą konsultacji społecznych. Początek 10 grudnia.

"Dziś upamiętniamy żołnierzy, 5 sierpnia przypomnimy cywilów"

Warszawa

TVN24Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego mówił o marszu 1 sierpnia

5 sierpnia ulicami Warszawy przejdzie marsz pamięci cywilnych ofiar Powstania Warszawskiego. Każdy uczestnik otrzyma kartkę z biogramem zmarłego w trakcie zrywu 1944 roku. Uroczystość zakończy się na Cmentarzu Powstańców.

Marsz wyruszy o godz. 19 ze skrzyżowania ul. Leszno i al. Solidarności. Na wydarzenie zapraszał na antenie TVN24 dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

- 1 sierpnia wspominamy walczących żołnierzy, walczącą Warszawę, ale ważne jest też, żeby wspominać tych, których totalitarna III Rzesza pozbawiła życia, a co gorsze i tożsamości w trakcie mordów na Woli - powiedział Jan Ołdakowski.

Jak dodał, każdy z uczestników tego wyjątkowego spaceru otrzyma kartkę z biogramem zamordowanej osoby, a także świeczkę. - Kiedy dojdziemy na miejsce, tam gdzie będziemy otwierać wystawę, na której pokażemy 60 tys. nazwisk tych ofiar, będziemy prosili, żeby każdy z uczestników znalazł tę osobę, którą ma na karteczce i zapalił jej świeczkę, w ten sposób ją upamiętniając - apeluje dyrektor muzeum.

Marsz zakończy się ok. godz. 20.30 na Cmentarzu Powstańców Warszawy. Tam zostanie otwarta wystawa "Zachowajmy ich w pamięci".

ep/r