Dziś protest rolników. Utrudnienia w centrum

Warszawa

Mapy TargeoTrasa demonstracji

Na wtorek 26 lutego zgłoszone zostało zgromadzenie publiczne na placu Trzech Krzyży. Pasażerowie autobusów oraz kierowcy korzystający z Traktu Królewskiego muszą się liczyć z utrudnieniami.

Jak poinformowała Magdalena Łań z Urzędu Miasta, demonstracja ma potrwać od godziny 11 do 16.

- Demonstrować będzie Komitet Obrony Polskiego Rolnictwa i Hodowców Zwierząt - przekazała przedstawicielka biura prasowego UM. Celem demonstracji są zgłoszone przez posłów autopoprawki do projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt.

Zgromadzenie ma rozpocząć się na placu Trzech Krzyży, przy pomniku Wincentego Witosa. Następnie uczestnicy przejdą ulicą Wiejską przed gmach Sejmu.

Zapytaliśmy w ratuszu, ilu uczestników protestu spodziewa się organizator. Magdalena Łań odmówiła nam tej informacji, tłumacząc, że ratusz nie jest do tego zobligowany.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

W czasie demonstracji przejazd przez plac Trzech Krzyży może być utrudniony lub wręcz niemożliwy.

Wtedy autobusy linii: E-2, 116, 180, 222, 503, 108, 118, 166, 127, 171, 195, 518 zostaną skierowane na trasy objazdowe:

Linie E-2, 116, 180, 222, 503 w kierunku pętli PŁOCKA-SZPITAL, CHOMICZÓWKA, BIELAŃSKA, KONWIKTORSKA pojadą od skrzyżowania Piękna i Alej Ujazdowskich ulicami: Piękną - Kruczą - Alejami Jerozolimskimi - Nowym Światem i dalej swoimi trasami,

Z kolei w kierunku pętli WILANÓW, SPARTAŃSKA, NATOLIN PÓŁNOCNY od ronda de Gaulle’a będą kursować ulicami: Alejami Jerozolimskimi - Marszałkowską - przez plac Konstytucji - Piękną - Alejami Ujazdowskimi i dalej swoimi trasami.

Linia 108 w kierunku PLACU TRZECH KRZYŻY od skrzyżowania Rozbrat, Ludnej i Książęcej pojedzie Kruczkowskiego i po zawrotce za wiaduktem mostu Poniatowskiego zakończy bieg na przystanku PKP POWIŚLE 03. Stamtąd też, w razie utrudnień, będzie zaczynać swoją trasę.

118, 166 w obu kierunkach od skrzyżowania Piękna z Alejami Ujazdowskimi pojadą ulicami: Piękną - Myśliwiecką - Rozbrat - Ludną i dalej swoimi trasami.

127, 171 w kierunku pętli MARIENSZTAT i TORWAR nie będą zatrzymywać się na przystanku przy placu Trzech Krzyży.

195 od skrzyżowania Piękna i Alej Ujazdowskich pojedzie: Piękną - Myśliwiecką - Łazienkowską do przystanku TORWAR 07.

518 w kierunku PLACU TRZECH KRZYŻY od skrzyżowania Nowego Światu ze Świętokrzyską pojedzie Świętokrzyska i Marszałkowska do przystanku CENTRUM 53. W kierunku pętli NOWODWORY zacznie bieg z przystanku CENTRUM 53, a dalej pojedzie Marszałkowską - Alejami Jerozolimskimi - Nowym Światem i dalej swoją trasą.

Na tvnwarszawa informowaliśmy już o proteście rolników w centrum Warszawy:

Protest rolników w centrumLech Marcinczak / tvnwarszawa.pl
wideo 2/5

ap