Dziś ostatni dzień głosowania w budżecie partycypacyjnym

TVN Warszawa

archiwumDziś ostatni dzień głosowania w budżecie partycypacyjnym

Jeszcze tylko dziś można oddawać głosy w piątej edycji budżetu partycypacyjnego. W tym roku mieszkańcy mogą wybierać spośród 1628 pomysłów.

Głosowanie na projekty rozpoczęło się 15 czerwca i zakończy się w sobotę 30 czerwca o godzinie 23:59. To ostatni moment na wsparcie pomysłów, które przypadły nam do gustu. Te, które zdobędą najwięcej głosów zostaną zrealizowane w przyszłym roku.

Tradycyjnie i przez internet

Zagłosować można na dwa sposoby: przez internet i papierowo, oddając kartę do głosowania w wyznaczonym punkcie w urzędzie dzielnicy lub innych wskazanych przez ratusz lokalizacjach.

W sobotę głosować można elektronicznie lub w czasie wydarzeń organizowanych na terenie projektów, które powstały w poprzednich edycjach. Pierwsze z nich to spacer z przewodnikiem po Pradze Północ, który rozpocznie się o godzinie 12. W trakcie zaplanowany jest przystanek przy tężni solankowej i enklawie motyli.

Spacer zakończy się przy punkcie do głosowania na placu Hallera.

Drugie wydarzenie to piknik z animacjami dla dzieci na Białołęce. Od godziny 14 przy ulicy Ruskowy Bród organizowane są "turlanki" z górki saneczkowej. Między 17 a 19 na placu Bociani Zakątek najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach i zabawach pod opieką animatorów.

Jak poinformowała w piątek koordynatorka budżetu partycypacyjnego Justyna Piwko, dotąd głosy oddało ponad 60 tysięcy osób. Największym zainteresowaniem cieszyły się projekty z Białołęki, Mokotowa, Ursynowa i Pragi Południe.

Lista pomysłów i zasady oddawania głosów znajdują się na stronie budżetu partycypacyjnego.

Ogłoszenie wyników zaplanowane jest na 12 lipca.

ZOBACZ MATERIAŁ Z KONFERENCJI PRASOWEJ O PIĄTEJ EDYCJI BUDŻETU PARTYCYPACYJNEGO:

kk/r

Justyna Piwko o V edycji budżetu partycypacyjnego TVN24
wideo 2/3