Dziś na Lotnisko Chopina pociągiem nie dojedziesz

Warszawa

ZTMW sobotę wieczorem pociągi nie będą kursowały na Lotnisko Chopina

W sobotę od godz. 18.00 pociągi SKM i KM nie pojadą na Lotnisko Chopina. Będą kursować na skróconych trasach. Do dyspozycji pasażerów uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa. Utrudnienia spowodowane są przeglądem instalacji technicznych, w tunelu na stacji Warszawa Lotnisko Chopina.

Przegląd związany jest z pracami naprawczymi koniecznymi po czerwcowym wykolejeniem pociągu.

Skrócone trasy

Linia S2 będzie kursowała jedynie między Dworcem Śródmieście a Dworcem Zachodnim. Ostatni pociąg odjedzie z lotniska o godz. 18.06, natomiast ostatni na lotnisko z Dworca Śródmieście o godz. 17.20.

Linia KML dojedzie tylko do przystanku Warszawa Służewiec. Ostatni pociąg do lotniska odjedzie z Dworca Centralnego o godz. 17.12, natomiast ostatni z lotniska odjedzie o godz. 17.50.

Linia S3 tak jak dotychczas dojedzie tylko do przystanku Warszawa Służewiec.

Zastępcza linia autobusowa

Z myślą o pasażerach, którzy dojadą pociągiem do Służewca i będą chcieli stamtąd dotrzeć do lotniska, zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z, która będzie kursowała (w jednym kierunku) na trasie PKP Służewiec – Lotnisko Chopina.

Natomiast pasażerowie podróżujący w kierunku przeciwnym będą na lotnisku mogli korzystać z linii autobusowej 175.

Paasażerom będa pomagać informatorzy ZTM, którzy znajdować się będą w łączniku prowadzącym z portu lotniczego do stacji kolejowej oraz na Dworcu Śródmieście.

Ruch kolejowy do lotniska zostanie przywrócony w niedzielę od początku kursowania pociągów.

Czerwcowe wykolejenie:

Pociąg SKM wypadł z torów tuż za stacją Lotnisko Chopina
TVN24

su/b