Przygotuj się na:

ZMIANY W SĄSIEDZTWIE CMENTARZY

Ze względu na Dzień Wszystkich Świętych w najbliższy weekend zmieni się organizacja ruchu w pobliżu stołecznych cmentarzy. Na wielu ulicach priorytet będzie miała komunikacja miejska, a na części z nich powstaną parkingi.

"Dziś na Heathrow nic nie poleci"

Najnowsze

| PAP, futbolnews.pl"Dziś na Heathrow nic nie poleci"

Choć sytuacja na warszawskim lotnisku jest niezła, część lotów jest opóźnionych lub odwołanych. Silne opady śniegu sparaliżowały największe brytyjskie lotnisko, Heathrow pod Londynem. Rzecznik lotniska im. Fryderyka Chopina poinformował, że z Heathrow do Warszawy, ani w przeciwnym kierunku w niedzielę nie poleci żaden samolot.

Na Heathrow utknął między innymi Jacek Balcer, rzecznik PL LOT. Jak relacjonuje, Brytyjczycy mają problem z poradzeniem sobie z śniegiem, który na Okęciu usunięto by w 30 minut. - Oni nie są przygotowani na takie opady. Brakuje im odpowiedniego sprzętu - mówi TVN24 Jacek Balcer, rzecznik PL LOT.

Jak wyjaśnia rzecznik, na Heathrow utknął też jeden Boeing LOT-u i być może uda mu się jutro rano odlecieć do Warszawy. Problemem jest "korek" z pasażerów kolejnych odwoływanych lotów, który powstał w Londynie. - Prawdopodobnie do jego rozładowania trzeba będzie skierować większe samoloty, które na codzień obsługują loty transatlantyckie - mówi Balcer.

Dziś nic nie poleci

Z kolei rzecznik lotniska im. Fryderyka Chopina w Warszawie Przemysław Przybylski powiedział, że każdego dnia do Londynu odlatuje z polskiej stolicy 10 lotów i od wczoraj na Heathrow nie odbył się żaden lot. - Dzisiaj do końca dnia nic nie wyleci i nie poleci na Heathrow – dodał.

Podkreślił, że problemem nie są warunki pogodowe w Warszawie, ale na innych lotniskach w Europie, m.in. w Londynie, Paryżu i Frankfurcie. - U nas sobie doskonale radzimy (...) Nasze służby doskonale radzą sobie z tymi warunkami – zaznaczył.

Europejskie lotniska sparaliżowane - czytaj więcej na tvn24.pl

mjc/roody/aq