Dziś mecz na Narodowym. Objazdy i zamknięte ulice

Warszawa

ZTMJak dojechać na Stadion Narodowy

Warszawiaków czeka powtórka z komunikacyjnej rozrywki. W związku z meczem polskiej reprezentacji z San Marino Zarząd Transportu Miejskiego wprowadzi niemalże takie same zmiany jak w piątek przed meczem z Ukrainą. Dla ruchu ponownie zostanie zamknięta Saska Kępa.

Komunikacja miejska zostanie dostosowana do potrzeb kibiców jadących na Stadion Narodowy. Największe zmiany czekają mieszkańców stolicy jednak po zakończeniu spotkania, gdy będzie zamknięty Most Poniatowskiego.

Z biletem na mecz w komunikacji

Od godz. 6.00 do 1.00 w nocy z wtorku na środę posiadacze biletów i wejściówek na mecz będą mogli bezpłatnie korzystać z komunikacji miejskiej w ramach I strefy (z wyłączeniem pociągów Kolei Mazowieckich i WKD). Bezpłatnie skorzystają również z parkingów Parkuj i Jedź. Aby kibice z biletami mogli bez przeszkód wchodzić na stacje metra specjalnie dla nich zostaną otwarte bramki ewakuacyjne.

Na Saską Kępę z identyfikatorem

Około godziny 17.00 zostanie wyłączony z ruchu obszar Saskiej Kępy ograniczony ulicami: al. księcia Józefa Poniatowskiego, al. Waszyngtona, ul. Międzynarodowej, al. Stanów Zjednoczonych oraz Wał Miedzeszyński. Wjadą tam samochody za szybą których będzie identyfikator SK (wydawane przez Urząd Dzielnicy Praga-Południe). Utrudnienia potrwają przez 4 godziny. W tym czasie linie 117, 138 oraz 146 będą kursowały na zmienionych trasach.

Żeby ułatwić kibicom dojazd na Stadion Narodowy, ZTM uruchomi ok. godz. 18.00 specjalną linię tramwajową 77 kursującą od placu Narutowicza do ronda Wiatraczna. Tramwaje kursujące Al. Jerozolimskimi do momentu rozpoczęcia meczu będą kursowały tak jak w godzinach szczytu. ZTM poinformował, że od ok. godz. 22.30 (dokładna godzina wprowadzenia zmian będzie zależała od decyzji policji) wyłączony zostanie ruch kołowy i tramwajowy w obu kierunkach od stadionu przez Most Poniatowskiego i Al. Jerozolimskie. Autobusy nie będą kursowały na odcinku od ronda de Gaulle’a do ronda Waszyngtona, a tramwaje na odcinku od pl. Starynkiewicza do ronda Waszyngtona.

Którędy wejść na stadion
stadionnarodowy.org.pl

Zamknięty most

W czasie wyłączenia tego odcinka z ruchu, na trasy objazdowe zostaną skierowane linie tramwajowe: 7, 8, 9, 22 i 24 oraz autobusowe: 102, 111, 117, 138, 146, 158, 166, 507, 517, 521 i linie nocne: N22, N24 i N72. W związku z wyłączeniem ruchu tramwajowego w Al. Jerozolimskich uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa Z.

Po zakończeniu meczu, ZTM chce zastosować scenariusz podobny jak podczas meczów Euro 2012, gdy kibice pieszo przemieszczali się do centrum przez most Poniatowskiego.

Fani futbolu będą również mogli skorzystać z pociągów SKM i Kolei Mazowieckich odjeżdżających z przystanku Warszawa Stadion. Ponadto ok. godz. 22.45 uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii: 3, 9 i 509. Na ulice wyjadą też pojazdy z numerami 902 i 903. Wzmocnione zostaną linie nocne. W razie potrzeby, do ruchu zostaną również włączone cztery dodatkowe pociągi metra.

Szczegółowe informacje o zmianach w komunikacji znaleźć można na stronie ZTM. Z kolei wszelkie informacje związane z wejściem na Stadion Narodowy zostały zamieszczone na stronie stadionnarodowy.org.pl.

MECZ POLSKA-SAN MARINO ODBĘDZIE SIĘ WE WTOREK O GODZ. 20.45 NA STADIONIE NARODOWYM

Jak dojechać na Stadion Narodowy
ZTM

PAP/ran/b/wp