Dziś kumulacja utrudnień. Zamknięty most, rolnicy i zwężona Wisłostrada

Warszawa

TVN24Rolnicy jadą do Warszawy

Wykonawca remontu mostu Grota planuje dziś, na trzy godziny, zwęzić Wisłostradę w kierunku centrum. Na czwartek zaplanowane są także protesty rolników w Śródmieściu. To może jeszcze bardziej utrudnić poruszanie się samochodem po i tak zakorkowanej po zamknięciu mostu Łazienkowskiego stolicy.

Kierowcy w czwartek rano znów utknęli na dojazdach do Trasy Siekierkowskiej i mostu Poniatowskiego. Sytuację na żywo relacjonowaliśmy na antenie TVN24:

Sytuacja na stołecznych ulicach po godzinie 8 rano
TVN24

Wszystko wskazuje na to, że po porannym szczycie kierowcy nie odpoczną od korków.

Zwężona Wisłostrada

Od 10.00 do 13.00 zwężona o jeden pas ruchu będzie zachodnia jezdnia Wisłostrady, pomiędzy węzłem z Trasą Armii Krajowej a ul. Krasińskiego.

- Na długości ok. 30 m naprzemiennie zamykane będą prawy i lewy pas jezdni Wisłostrady w kierunku centrum. Utrudnienia związane są z koniecznością wymiany uszkodzonych barier – informuje w komunikacie stołeczny ratusz.

W czasie prac kierowcy będą mieli do dyspozycji dwa pasy ruchu z trzech.

- Będzie to poza godzinami szczytu komunikacyjnego - uspokaja Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Remont związany jest z przebudową trasy AK do parametrów drogi ekspresowej. Prace prowadzi czeska firma Metrostav.

Zwężenie na Wisłostradzie, w okolicy mostu Grota:

Czasowe zwężenie Wisłostrady w stronę centrum
tvnwarszawa.pl

Rolnicy wracają

Jakby tego było mało, w czwartek do stolicy przyjadą też rolnicy. Dwa związki zawodowe zapowiadają przemarsze i pikiety na tej samej trasie.

Zgromadzenie NSZZ "Solidarność" zacznie się o godz. 10, a uczestnicy zbierają się pod Torwarem i następnie mają przemaszerować ulicami: Łazienkowską, Górnośląską i Wiejską pod budynek Sejmu, gdzie prawdopodobne zostanie złożona petycja. Dalej ulicami Wiejską, Piękną mają przejść pod KPRM w al. Ujazdowskich. Organizator zadeklarował udział ok. 500 osób.

Manifestacja OPZZ, w której ma wziąć udział 10 tys. osób, ma przejść tą samą trasą. Ma rozpocząć się o godz. 11.

Rolnicy mają zacząć się rozchodzić około godz. 16-17. Grożą jednak, że przed KPRM utworzą miasteczko namiotowe. Nie dostali na to zgody.

Tędy przejdą rolnicy
targeo.pl, tvn24.pl

Viktor Orban w Warszawie

Na czwartek zaplanowano także międzynarodowe spotkanie. Do Polski zawita Wiktor Orban. Premier Węgier przyjeżdża do Warszawy niedługo po spotkaniu z Władimirem Putinem, który odwiedził Budapeszt we wtorek.

Orban przede wszystkim przyjechał na debatę zorganizowaną przez Krajową Izbę Gospodarczą, ale spotka się też z Ewą Kopacz - czytaj więcej o wizycie.

Policja informuje, że mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Tras przejazdu premiera Węgier funkcjonariusze jednak nie chcą zdradzać.

O jeden most mniej

Stołeczni kierowcy od kilku dni muszą się zmagać z dużymi utrudnieniami. Po sobotnim pożarze zamknięty został most Łazienkowski.

Jak przekonaliśmy się w środę popołudniu, wystarczy jeden wypadek, by główne arterie stanęły.

Tak sytuacja wyglądała w środę po południu:

Korki na moście Siekierkowskim
Kontakt24

Policja pomoże

W związku z czwartkowymi utrudnieniami ruchu policja uruchomiła specjalna infolinię. Od 8.00 warszawiacy pod numerem telefonu: 22 603 80 38 mogą dowiedzieć się o aktualnych utrudnieniach w ruchu.

- Na bieżąco informować o utrudnieniach będziemy także na naszej stronie internetowej: policja.waw.pl, a także na naszej stronie na Facebooku - zapowiada Agnieszka Włodarska ze stołecznej policji.

Ratusz: nie dało się inaczej

Zapytaliśmy też stołeczny ratusz, czy prac na Wisłostradzie nie dało się przełożyć na inny termin.

- Wyłączenie jest awaryjne. Prace przy naprawie barier muszą zostać przeprowadzone ze względu na bezpieczeństwo w ruchu - zapewnia Tomasz Kunert z urzędu miasta. Urzędnik przekonuje, że mimo wszystko utrudnienia nie powinny być znaczące. - Robotnicy będą pracować wtedy, kiedy ruch na trasie jest nie duży. Dodatkowo, samo zwężenie znajduje się w dość dużej odległości od innych utrudnień - dodaje Kunert.

jb/lulu